10 lankytinų vietų Londone

Londonas – tai Europos Sąjungos miestas, turintis daugiausiai gyventojų. Šis miestas – tai tikras kultūros, verslo ir meno katilas. Niekada nemiegantis, visada žavintis, istorijos perlus derinantis su vis labiau modernėjančiu pasauliu. Retas mūsų nėra jame buvęs, o rengiantis apsilankyti – tikrai prireiks ilgesnių atostogų, norint aplankyti visus čia esančius lankytinus objektus. Šį kartą norime rekomenduoti dešimt jų, kurie yra patys ryškiausi bei lankomiausi.

 

Didysis Benas (Big Ben)

Didysis Benas, kurio originalus pavadinimas yra didysis Vestminsterio laikrodis, drąsiai gali būti laikomas Londono bei visos Anglijos simboliu, kaip Paryžiaus Eifelio bokštas. Šis miesto laikrodis yra didžiausias panašaus pobūdžio statinys visame pasaulyje. Jis pastatytas dar 1837 metais, į Britanijos sostą įžengus karalienei Viktorijai I. Po kiekvienu laikrodžio ciferblatu lotyniškomis raidėmis yra parašyta: „Dieve, saugok karalienę Viktoriją I

Tower Tiltas

Tai kabantis tiltas, skirtas persikelti per Temzės upę. Šis tiltas ne tik viena lankomiausių Londono vietų, bet ir vienas iš geriausiai atpažįstamų tiltų pasaulyje. Statytas XX amžiuje, jis turi du bokštus bei yra pakeliamas, kad netrukdytų laivams praplaukti upe.

Londono akis

Londono akis, seniau vadinta „Tūkstantmečio akimi“ – tai didžiulis apžvalgos ratas, kuriuo pasikėlus – galima pamatyti nepaprastai gražią didžiosios miesto dalies panoramą. Šis ratas sukasi ir naktį, tad ieškantys romantikos – gali čia apsilankyti tamsiuoju paros metu ir kilti aukštyn, o po kojomis švies nuostabūs Londono žiburiai.

Britų muziejus

Šis muziejus yra tikra meka visiems istorijos mylėtojams ir ne tik. Britų muziejuje eksponuojama gausiausia ir vertingiausia archeologinių radinių kolekcija visame pasaulyje (iš viso virš 7 milijonų eksponatų). Čia galite susipažinti su visos žmonijos istorija nuo pat jos susikūrimo iki šių dienų.

Londono tvirtovė

Tai mitais ir mistiška aura gaubiama vieta. Teigiama, kad čia vaidenasi, mat šioje tvirtovėje yra įvykdyta ne viena egzekucija. Taip pat čia galite išvysti gausią karališkųjų brangenybių, ginklų kolekciją, galima susipažinti su autentišku viduramžių interjeru.

 

big benas

Bekingemo rūmai

Bekingemo rūmai statyti dar XVIIIa., kaip karališkosios šeimos rezidencija. Ne mažiau nei pačių rūmų aplankymas, lankytojus traukia ir sargybinių keitimosi ceremonija. Tai lyg mažas paradas, kuris trunka apie 30min.

Madam Tiuso muziejus

Tai vienas lankomiausių Londono muziejų, kuriame eksponuojamos žymiausių pasaulio žmonių bei istorinių asmenybių vaškinės figūros. Iš viso šiame muziejuje yra daugiau kaip 300 eksponatų, kurie tikrai sužavės savo itin tikroviškai atrodančia išvaizda.

Trafalgaro aikštė

Ši aikštė yra pati didžiausia visame Londone, kurios viduryje stovi admirolo Nelsono skulptūra. Ši vieta itin mėgstama susibūrimo vieta, čia nuolat vyksta įvairūs kultūriniai renginiai bei meniniai pasirodymai.

Nacionalinė galerija

Nacionalinė Londono galerija yra įsikūrusi Trafalgaro aikštės pakraštyje. Čia galite išvysti pačių žymiausių menininkų visame pasaulyje darbus, kurie galerijoje išdėstyti chronologine tvarka. Jūs turėsite puikią galimybę matyti kaip bėgant laikui keitėsi meninis suvokimas, stiliai ir požiūriai į estetiką. Vos dėlto, ne mažiau už eksponuojamus kūrinius – sužavi ir pats galerijos pastatas. Tai didingas statinys, turintis masyvų stiklinį kupolą bei antikinio stiliaus kolonas.

Gamtos ir istorijos muziejus

Ši vieta suvirpins širdį kiekvienam istorijos bei gamtos mylėtojui. Čia suteikiama galimybė pamatyti natūralaus dydžio banginio iškamšą. Taip pat čia yra galimybė pamatyti dinozaurų kolekciją. Iš viso čia yra daugiau kaip 70 milijonų eksponatų, kurie vaizduoja visą mūsų žemės raidą. Įėjimas į šį muziejų yra nemokamas, nebent vyktų kokia išskirtinė paroda, į kurią bilietas būtų privalomas.

No Comments, Be The First!