Apie pasibarsčiusią Ispaniją ir poilsį joje

Ispanija - graži šalissIspanija, kaip puiki vieta poilsinėms ir pažintinėms kelionėms, jau turbūt niekaip nekelia dvejonių. Čia galime rasti visko – ir aukštų kalnų, ir urvų, ir smėlio paplūdimių, ir didžiulių senamiesčių, ir masinių festivalių, ir barų ar prabangių restoranų. Tiesa, su pastaraisiais viskas kur kas paprasčiau įvairiuose pasaulio kampeliuose – įdomių, dėmesio vertų kavinių galima įrengti ir atokiose vietovėse, nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų bei klimato. O štai būtent pastarųjų įvairovė Ispanijoje ir žavi. Ir ypač dėl to, jog Ispanija tai ne tik Pirėnų pusiasalio Europos valstybė, tačiau ir kelios didesnės bei mažesnės salos Viduržemio jūroje, ir garsusis Kanarų salynas Atlanto vandenyne, jau gerokai nuo žemyninės šalies dalies.

Kolonijinė šalies istorija leidžia turėti tikrų turtų įvairiose jūrose bei vandenynuose. Ir ispanai puikiai tuo pasinaudojo. Tad dabar, sakydamas, jog atostogauti keliauti į Ispaniją, realiai pasakai tik labai apytikriai, jog ilsėsies ten, kur šiltam daug saulės ir nusimato geri orai. Tačiau ar tu laipiosi aukštuose kalnuose, ar plaukiosi banglente smėlėtame paplūdimyje, ar vinguriuosi tarp ūkininkų kaimelių toli nuo jūros, ar tiesiog žiūrėsi futbolą didžiuliame mieste – visai nieko aiškaus. Tad turistai, keliaudami į Ispaniją, dažniausiai nė bando aprėpti bent kiek didesnės jos dalies, o siekia su ja susipažinti palaipsniui, kasmet aplankant vis kitą regioną.

Nuo ko viskas prasideda? Kaip ir daugumoje dar nematytų valstybių, pirmiausiai traukia sostinė. Ispanijos sostinė Madridas – puikus miestas kultūros, meno mėgėjams, galintiems čia rasti tikrai įdomybių dalykų. Tačiau kitas Ispanijos miestas, katalonų sostine vadinama Barselona, sulaukia turbūt ženkliai daugiau turistų nei Madridas. Ir matyt ne veltui – juk čia ne tik didelis senamiestis su didingomis bažnyčiomis ir siauromis grįstomis gatvėmis, ne tik senieji papročiai bei tradicijos, karšta saulė ir geras oras – čia rasime ir jūrą, ir paplūdimius, ko taip trūksta gerokai nuo pajūrio nutolusiame Madride. O dažnas poilsiautojas tikrai mėgsta suderinti kultūrine ir pažintinę kelionės dalis, tad pasirinkti arčiau jūros esantį regioną – tikrai gudru.

Lankomi ir mažesni, dažniau kurortinę funkciją turintys Ispanijos miestai – tai Malaga, Alikantė, Valensija. Tiesa, čia keliautojai dažniausiai atvyksta tiesiog pabūti prie jūros ir pasidžiaugti jos malonumais, nors atsiranda ir įdomesnės veiklos ieškančiųjų, kurie nuomojasi automobilį ir keliauja šalies pakrante pro visus minėtus miestus. Kurortinį statusą tarp poilsiautojų turi ir šios šalie salynai – visų pirma Maljorka bei Ibiza Viduržemio jūroje, na o po to, ypač žiemos sezonu, Kanarų salynas, galintis pasiūlyti tiek pramogų ir įdomybių, jog ir poros mėnesių kelionių po jo salas tikrai neatsibos.

No Comments, Be The First!