Audio reklama šiais laikais

Audio reklama

Audio reklamaKokia reklama šiais laikais yra populiariausia? Vis dar televiziniai klipai, įkyriai besisukantys filmų pertraukų metu? O gal tiesiog stendai gatvėse ir plakatai pakelėse?

Daugelis turbūt imtų minėti internetinius reklamos laukelius, besisukančius kone kiekvienoje svetainėje ir net socialiniuose tinkluose. Taip, tai ryški reklamos dalis, tačiau ji pasiekia toli gražu ne visą ir net ne didžiausią dalį auditorijos. O galų gale gal ne taip ir svarbu, kuri gi reklamos dabar yra pati populiariausia. Pakalbėkime apie tai, kas vienija daugelį reklamų ir apie ką tikrai nedažnai susimąstome.

O tai yra reklamos įgarsinimas. Audio reklamos gamyba iš tikrųjų užima labai didelę dalį reklamos rinkos. Tai apima ir tuos pačius televizinius klipus, ir klipus internete, ir dar vieną labai plačią sritį, su kuria daugelis mūsų susiduria kasdien – tai radijo reklama. Audio reklama ir video klipų įgarsinimas – plati sritis, kurioje dirba įvairios įrašų studijos ir savo įrašų studijas turinčios reklamos agentūros. Jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog audio reklamą girdime tik radijuje, derėtų apie tai galvoti iš naujo.

Nemaža dalis ir televizinių, ir internetinių reklamų klipų yra kuriami atskirai nuo jų įgarsinimo. Tad audio reklamos gamyba dažnai apima ir reklaminių klipų įgarsinimą. Taip daroma todėl, jog atskiras studijinis įgarsinimas leidžia pasiekti kur kas geresnę garso kokybę. O dažnai taip ir paprasčiau – kam vargti su klipo garsinimu filmavimo metu kur nors lauke ar gatvėje, kai tą kur kas paprasčiau padaryti galima įrašų studijoje, kontroliuojant garsus ir aidus.

Kas gi užsiima tą audio reklama bei video klipų įgarsinimu? Dažniausiai tai būna arba specializuotos reklamos agentūros, arba tiesiog įrašų studijos. Reklamos agentūros dažnai neapsimoka turėti savo įgarsinimo technikos ir specialių patalpų, tad ir jos kreipiasi į įvairias įrašų studijas. O įrašų studijos retai kada specializuojasi vien į audio reklamos gamybą, tad joms tai kaip papildoma veikla. Kita vertus, nors įrašų studijas mes esame linkę įsivaizduoti kaip vietą, kur nuolat skamba muzika ir vaikšto muzikos žvaigždės, iš tikrųjų jose kur kas dažniau verda su reklamų gamyba susijusios veiklos. Ar tai būtų audio reklama, ar video klipų įgarsinimas. Šiais laikais tai yra plati ir ko gero pagrindinė daugelio įrašų studijų paslaugų sritis.

No Comments, Be The First!