Drabužiai pagal figūros tipą: ko vertėtų vengti?

Nėra drabužių, kurie be jokios išimties tiktų kiekvienam žmogui, todėl visada pravartu įsivertinti savo kūno sudėjimo privalumus bei trūkumus, ir pagal tai rinktis tinkamiausius drabužius. Šiandien tikrai negalėtume skųstis pernelyg menku drabužių pasirinkimu, tad kiekvienu atveju tikrai turėsite galimybę pasirinkti tokius rūbus, kurie jums puikiai tiktų. Taigi, pasidomėkime, kokie drabužiai įvairiems figūros tipams tinka labiausiai.

Kriaušė (viršutinė kūno dalis siauresnė už apatinę)

Tikrai nesuklysite, jei pasirinksite laisvai krentančius drabužius: pavyzdžiui, galite rinktis lengvai krentančio audinio suknelę, kuri padės susikurti vientisą siluetą. Kriaušės figūros savininkių tikslas – išryškinti viršutinę kūno dalį, ir vizualiai susiaurinti klubus, todėl galite rinktis šviesių spalvų palaidines, tamsias kelnes (rekomenduojama rinktis tiesų sukirpimą), trumpesnio kirpimo švarkus, liemenį pabrėžiančias sukneles. Reikėtų vengti tokių kelnių, kurios net ir nenoromis verčia atkreipti dėmesį – pernelyg ryškios ar neįprasto modelio kelnės jūsų klubus vizualiai dar labiau paplatins, todėl figūra atrodys neproporcinga. Taip pat rekomenduojama vengti pernelyg aptemptų suknelių bei ilgų palaidinių.

Apverstas trikampis (pečių linija platesnė už klubus)

Apversto trikampio figūra – tai priešingybė kriaušės tipui. Viršutinė kūno dalis yra platesnė už klubus, todėl norint susikurti vientisą siluetą rekomenduoja išryškinti klubus ir „maskuoti“ pečių liniją. Apversto trikampio figūros savininkės gali drąsiai rinktis plačias kelnes (taip pat puikiu pasirinkimu bus raštuotos ar ryškių spalvų kelnės), platėjančios („A“) formos suknelės, liemenį pabrėžiantys drabužiai. Šio figūros tipo turėtojoms nerekomenduojama rinktis dryžuotų ar raštuotų palaidinių bei krūtinę pabrėžiančių drabužių (jei rinksitės sukneles ar palaidines su gilia iškirpte, dėmesys tikrai nukryps į viršutinę kūno dalį).

Stačiakampis (liemuo, pečiai ir klubai sudaro beveik vientisą liniją)

Tokia figūra kartais yra vadinama liniuote arba berniukiška, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad šio figūros tipo savininkės negali atrodyti tikrai moteriškai. Jei pasirinksite tinkamus drabužius, galite būti užtikrintos, kad jūsų kūno sudėjimas atrodys tiesiog pavydėtinai! Stačiakampio figūros turėtojos gali drąsiai rinktis ilgus švarkus, kurie padeda susikurti grakštų ir liekną siluetą, apvalią iškirptę turinčias palaidines ar sukneles (taip pat galima rinktis krūtinės srityje dekoruotus drabužius, kurie vizualiai padidins krūtinę), sluoksniuotus drabužius (tai suteiks daugiau apimties). Reikėtų vengti įvairių detalių juosmens srityje, stačiakampio formos drabužių (tiesios linijos tik dar labiau pabrėš figūros vientisumą) bei pernelyg aptemptų drabužių.

Obuolys (papildomi kilogramai kaupiasi juosmens srityje)

Obuolio figūros tipo savininkės įprastai gali didžiuotis dailiomis kojomis ar gražia krūtine, tačiau problemine sritimi yra laikomas pilvas, ant kurio kaupiasi papildomi kilogramai. Būtent todėl rekomenduojama išryškinti viršutinę ar apatinę kūno dalį ir vizualiai paslėpti pilvą: šio figūros tipo savininkėms puikiai tinka platesni viršutiniai drabužiai, juosmenį prailginantys rūbai, vientisos spalvos (panašių atspalvių drabužiai padės išlaikyti vientisą siluetą). Reikėtų vengti kelnių ir sijonų pažemintu juosmeniu, ryškių detalių ties juosmeniu.

Smėlio laikrodis (pečių ir klubų linija yra proporcinga)

Smėlio laikrodis – tai pats moteriškiausias figūros tipas, apie kurį svajoja kone kiekviena dailiosios lyties atstovė. Smėlio laikrodžio figūrai yra būdingi platesni pečiai, lieknas juosmuo ir daili krūtinė, kurios apimtis yra proporcinga klubų apimčiai. Smėlio laikrodžio figūros savininkėms tinka kone visi drabužiai, tačiau tuomet, jei norite pabrėžti savo figūros privalumus, vertėtų pasirinkti tinkamus drabužius. Galite drąsiai rinktis sukneles ar palaidines su „V“ formos iškirpte, lengvų audinių drabužius, kurie sudarys žavų kontrastą su pilnesnėmis kūno linijomis, liemenį akcentuojančius drabužius. Nors neretai teigiama, kad smėlio laikrodžio figūros savininkėms tinka be išimties visi drabužiai, tačiau tai – ne visai tiesa. Reikėtų vengti itin laisvų drabužių, kurie tiesiog paslepia figūrą, platėjančių suknelių, kurios vizualiai užmaskuoja juosmenį, bei ilgų švarkų.

Jei atkreipsite dėmesį į šias rekomendacijas, atnaujinti savo garderobą galėsite kur kas paprasčiau. Pabrėžkite tai, ką turite geriausio, o tuomet, jei kompleksuojate dėl tam tikrų figūros netobulumų, tai yra nesunkiai pataisoma pasirenkant tinkamus drabužius. Įvertinkite, kas jums tinka labiausiai, ir apsipirkimo procesas bus gerokai sklandesnis. Ieškote tikrai kokybiškų drabužių palankiomis kainomis? Apsilankykite https://style24.lt internetinėje parduotuvėje – čia tikrai rasite jums tinkančių drabužių, kurių užsisakyti galėsite vos per kelias minutes.