Eteriniai aliejai ir jų poveikis mūsų kūnui

Eteriniai aliejaiNatūralūs eteriniai aliejai pasižymi keliais skirtingais poveikiais. Visų pirma, jie veikia mūsų fizinį kūną – tiek lokaliai, tiek ir sistematiškai, per limfinę ir kraujotakos sistemas. Taipogi, eteriniai aliejai labai efektyviai veikia mūsų mintis ir emocijas (per kvėpavimo takus ir limbinę sistemą).

Kaip eteriniai aliejai paveikia fizinį kūną

Kai eteriniai aliejai paliečia žmogaus kūno odą – nepaisant to ar tai vyksta masažo metu, gulint vonioje, ar tiesiog įtrinant jį į savo odą – jie suteikia lokalų (konkrečioje vietoje, kuriai yra naudojami) ir sistematinį efektą (jūsų organizme). Pastaruoju atveju eterinis aliejus įsigeria per mūsų odą ir patenka į limfinę sistemą, o tuomet pernešamas į kraujotaką.

Tuomet, kai eteriniai aliejai cirkuliuoja mūsų kraujyje, jie pernešami į konkrečius organus ir kitas kūno vietas, kurioms turi terapinį efektą. Kiekvienas eterinis aliejus turi tam tikrą poveikį konkrečiam organui. Pavyzdžiui, kadagių eterinis aliejus nusitaiko į šlapimo takus ir inkstus, o jo antrinis efektas pasireiškia virškinamojo trakto, kvėpavimo takų ir reprodukcinės sistemos veiklai. Tuo tarpu ramunėlių eterinis aliejus puikiai veikia nervų sistemą, o tai reiškia, kad jis taip pat turi didelį teigiamą poveikį ir kitoms mūsų organizme esančioms sistemoms, pvz., virškinamajam traktui.

Net ir tuo atveju, jei eteriniai aliejai yra įkvepiami, jie įsisavinami per kvėpavimo takus ir plaučius, o tuomet patenka į kraujotaką (tolimesnė jų kelionė yra aprašyta aukščiau). Lygiai taip pat vyksta ir eterinius aliejus naudojant oraliniu būdu – pastarieji įsisavinami per skrandžio gleivinę ir labai greitai patenka į kraujotaką. Tik keli eteriniai aliejai yra „suvirškinami“. Priežastis, kodėl eteriniai aliejai veikia minėtu principu, yra tai, kad molekulės, iš kurių jie yra sudaryti, organiškos ir labai nedidelės.

Verta pateikti kelias eterinių aliejų savybes. Jie yra puikūs antiseptikai, priešuždegiminės priemonės, labai efektyviai atstato audinių funkcijas ir ląsteles, pasižymi stipriomis raminamosiomis savybėmis. Žinoma, šis sąrašas tikrai negalutinis. Kiekvienas eterinis aliejus turi vis kitokių savybių, kurios gali būti lengvai pritaikomos daugeliui sveikatos problemų spręsti.

No Comments, Be The First!