Individualios veiklos įregistravimas ir kiti klausimai

individualios veiklosDabar daugelis žmonių meta darbus dėl nepakankamo darbo užmokesčio, tačiau jeigu apie tai galvojate ir jūs, tai siūlytume pasidomėti kaip galėtumėte uždirbti daugiau dirbant sau. Individuali veikla pagal pažymą yra vienas geriausių būdų Lietuvoje pradėti savarankišką veiklą. Tokie asmenys yra nepriklausomi – nustato savo darbo dienas bei valandas, renkasi kada atostogauti, gali daryti įtaką savo uždarbiui – kuo daugiau dirbama, tuo daugiau uždirbama. Tuo labiau, kad individualios veiklos vykdymas niekaip nėra suvaržomas naujuoju darbo kodeksu – tai nėra darbo santykiai tarp darbdavio ir darbuotojo, nes pats individualios veiklos vykdytojas sau yra tiek vienas, tiek ir kitas.

Prieš registruodami veikla, jūs turite pasidomėti apskaitos vedimu bei mokesčių mokėjimo tvarka. Tiesa, reikia paminėti, kad vienu metu jūs galite registruoti net kelias veiklas iš karto – formoje tiesiog nurodysite jų kodus ir tiek. Taip pat papildomą veiklą galėsite įregistruoti lygiai tokiu pačiu būdu. Registracijos formas priima valstybinė mokesčių inspekcija, tad tame portale jums teks užsiregistruoti.

Kas liečia apskaitos vedimo principus, tai čia reikia išskirti paprasta faktą – IV veiklos paskaita yra bene paprasčiausia. Jums reikės išrašyti klientams sąskaitą faktūras, o taip pat jas turėsite registruoti pajamų bei išlaidų apskaitos žurnale. Kaip vesti apskaitą jūs galite sužinoti tame pačiame VMI portale, nes ten skelbiama visa informacija apie individualios veiklos vykdymą.

Ne ką mažiau svarbu tai, kad individualią veiklą vykdantys asmenys gali gauti lygiai tokias pačias finansines paslaugas kaip ir dirbantys asmenys. Tik aišku – jūs nuolatos turėsite vykdyti veiklą ir gauti stabilias pajamas, tad negalvokite, kad greitoji paskola jums bus pasiekiama, jeigu tik dėl vaizdo įregistruosite veiklą ir jos nevykdysite.

Individualiai veiklai taikomi trys mokesčiai: PSD, GPM ir VSD. PSD – privalomasis sveikatos draudimas, GPM – gyventojų pajamų mokestis ir VSD – valstybinis socialinis draudimas. Šiuos mokesčius turite sumokėti nurodyta tvarka. Ji skelbiama SODROS bei VMI svetainėse. PSD ir VSD mokesčius jūs turėsite mokėti SODRAI, o GPM – mokesčių inspekcijai. Taip pat kasmet jums reikės pateikti pajamų deklaraciją.

No Comments, Be The First!