Kaip įregistruoti ekonominę veiklą?

veiklos iregistravimasNorint pradėti verslą, nebūtina turėti milžinišką kapitalą. Priešingai galvoja daug žmonių, o ypač tie, kurie mano, jog veiklos įteisinimas atsieina įspūdingas sumas. Priešingai, veiklą įteisinti dabar yra žymiai paprasčiau. Galima dirbti savarankiškai arba tiesiog registruojant įmonę. Tiek vienų, tiek kitu atveju galima pasinaudoti įvairiais privalumais. Tačiau, galiausiai viskas priklausys nuo įdėto darbo ir turimų žinių. Veiklos eigoje aiškiai matysis kokia veiklos forma būtų tinkamesnė ir padedanti sutaupyti daugiau pinigų. Juk įprasta, kad kiekviena forma reikalauja susimokėti skirtingus mokesčius. Jeigu svarstote ar verta pradėti nuosavą verslą Lietuvoje, tiesiog turėtumėte suprasti, kad viskas priklausys būtent nuo jūsų, o ne nuo veiklos įteisinimo formos.

Šiuo metu yra ganėtinai geros sąlygos individualios veiklos registravimui. Tie asmenys, kurie anksčiau jokios veiklos niekada nevykdė, turi galimybė pirmus metus būti atleisti nuo SODRAI mokamų mokesčių. Tai ypač naudinga tiems, kurie tik svarsto išbandyti savo jėgas. Pirmus metus galėsite dirbti laisviau ir nevaržydami savęs mokesčiais, nes teks susimokėti tik GPM. Po metų, matysite ar pritaikius mokestinę bazę, jums toliau apsimokės tęsti veiklą ar vis dėlto ne.

Kas liečia veiklas registruojant juridinius asmenis, verta žinoti, kad čia viskas yra šiek tiek sudėtingiau, bet ne taip sudėtinga, kaip galvojate. Įmones dažniausiai renkasi tie asmenys, kurie nori save darbinti pagal darbo sutartį. Paprastai kalbant, dirbant pagal individualią veiklą, stažas kaupiasi proporcingai sumokėtiems mokesčiams. Jeigu registruosite įmonę ir patys save įdarbinsite pilnu etatu, tuomet jūsų stažas kaupsis pilnai t.y. jeigu sau mokėsite bent jau minimalų atlyginimą, tuomet viskas bus kaip ir visur – per metus sukaupsite pilną stažą. Tačiau, atminkite, kad nesumokėjus mokesčius, viskas skaičiuojama proporcingai.

Neapsisprendžiantiems kokią veiklos įteisinimo formą pasirinkti, tiesiog siūloma imtis skaičiavimų. Jeigu vis dėlto dvejojate dėl savo galimybių, natūralu, kad tuomet geriausia būtų rinktis individualios veiklos registravimą. Jeigu matysite, kad viskas sekasi gerai, tuomet nebus problema įregistruoti įmonę. Kaip bebūtų, registruojantiems įmones taipogi naudinga būtų pasidomėti jų įsigijimu. Tai gali padėti sutaupyti ne vieną šimtą eurų ar net daugiau.

Parengė: Parduodameimones.lt