Kaip išsirinkti kiemo vartų automatiką?

XXI amžiuje beveik viskas veikia automatiškai. Automatiniai varstomi vartai gali labai supaprastinti privačių namų ir sklypų savininkų gyvenimą. Važiuodami iki jų savo automobilyje paspaudžiate nuotolinio valdymo pulto mygtuką ir vartai atsidaro. Labai patogu.

Varstomų kiemo vartų automatikos pasirinkimas yra tiesiog didžiulis – yra daug gamintojų, kiekvienam skoniui ir spalvai, ir kiekvienas turi keletą serijų ir modelių. Taigi nesunku susipainioti. Bet kaip pasirinkti optimalią vartų automatiką, kuri tarnaus daugelį metų?

Pirmiausia turite nuspręsti, kokia automatikos rūšis tinka jūsų vartams. Po to, atsižvelgiant į instrukcijose pateiktas charakteristikas, galite pasirinkti tinkamą modelį.

Varstomų vartų automatiką galima montuoti beveik visiems varstomiems vartams. Viskas priklauso tik nuo jūsų norų ir galimybių. Varstomų vartų automatikas gamina dešimtys kompanijų. Svarbu išsiaiškinti ir žinoti jų privalumus, trūkumus ir skirtumus. Pagal veikimo principą skirstoma į dvi kategorijas: linijinės ir svirties tipus.

Iš esmės tiek linijiniai, tiek svirčių vartų pavaros gali atverti vartus tiek į kiemą, tiek į išorę. Kokie yra geriausi varstomi vartai, linijiniai ar svirties tipo? Į šį klausimą vienareikšmio atsakymo nėra, yra abiejų variantų šalininkų.

Šios konstrukcijos patogumas yra tai, kad ją galima montuoti ribotose vietose. Daugelis gali sau leisti nusipirkti varstomų vartų automatiką, nes jos kaina yra palyginti maža. Platus šių gaminių pasirinkimas, leidžia atsižvelgti į visas dizaino detales.

Varstomųjų vartų automatika montuojama pavaros, valdymo bloko, mažo švyturio ir fotoelementų pagalba. Mechanizmą lengva valdyti, jis atsidaro per 15 sekundžių.

Renkantis automatikos sistemą, pagrindiniai veiksniai, turintys įtakos sprendimui, yra durų svoris ir tipas bei numatomas jų veikimo intensyvumas. Remiantis šiais duomenimis, parenkama pavaros variklio galia, uždarymo ir atidarymo greitis, taip pat automatikos valdymo būdas.