Kaip numalšinti danties skausmą, kai nėra galimybės nuvykti į odontologijos kliniką

Odontologijos klinikaDantų skausmas dažnai įvardijamas kaip vienas nemaloniausių ir didžiausią diskomfortą žmogui galinčių sukelti pojūčių. Žinoma, jog vos pajutus pirmuosius dilgtelėjimus reikia kreiptis į odontologijos klinika ir leisti specialistams nustatyti skausmo priežastį bei imtis priemonių, leisiančių jį kuo greičiau pašalinti. Tačiau kaip ištverti iki vizito pas gydytoją, jei skausmas užklumpa netikėtai ir nėra galimybės iš karto apsilankyti pas savo odontologą? Patarimų, kaip dantų skausmą numalšinti, esti visa galybė – nuo liaudiškių močiučių metodų iki įprastesnių šiuolaikiniam žmogui:

  • Visų pirma, rekomenduojama išgerti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, padėsiančių bent kuriam laikui sumažinti nemalonų pojūtį.
  • Jei nenorite vartoti medikamentų, galite mėginti skausmą malšinti ir natūraliomis priemonėmis, pavyzdžiui, gvazdikėlių aliejumi patepti skaudamą dantį ir dantenas aplink jį arba tiesiog lengvai pakramstoti patį gvazdikėlį, jeigu aliejaus po ranka neturite.
  • Dar vienas natūralus metodas yra vaistažolių nuovirai. Tam puikiai tiks šalavijai, ramunėlės, medetkos, kadangi šie augalai pasižymi priešuždegiminiu ir antiseptiniu poveikiu. Tiesiog 1 arbatinį šaukštelį žolelių užpilkite stikline karšto vandens ir palaukite, kol pritrauks. Tuomet skalaukite burną šiuo užpilu kas 10 minučių.
  • Druskos arba sodos tirpalas taip pat žinomas dėl skausmą mažinančių savybių. Ištirpinus 1 arbatinį šaukštelį druskos arba sodos patartina šiuo tirpalu vilgyti burną.
  • Iš namuose turimų priemonių rekomenduojama išmėginti ir juodosios arbatos užpilą. Juo taipogi siūloma skalauti burną.
  • Galbūt ne taip paprastai kiekvienuose namuose randamas, tačiau antiseptinėmis savybėmis pasižymintis bičių vaškas (dar vadinamas propoliu) įvardijamas kaip vienas veiksmingiausių kovos su dantų ar dantenų skausmų būdų. Propolio gabalėlį reikėtų dėti tiesiai ant skaudamo danties ir prispaudus vatos gabalėliu palaikyti apie 15 minučių.
  • Pats paprasčiausias patarimas, neradus nei vaistažolių, nei bičių vaško, yra griebtis daržovių. Tinka svogūnas, burokas, netgi česnakas, kurių mažus gabalėlius arba tarkius patartina dėti ant skaudamos vietos, o po keletos minučių išspjauti.

Deja, bet šie metodai negali būti absoliutinami – vienam žmogui gali tikti visi, kitam gali netikti nė vienas iš jų. Bet tikimės, kad bėdai ištikus, kai odontologo šalia nėra, o danties skausmas tik stiprėja, bent vienas iš jų taps jūsų išsigelbėjimu.

No Comments, Be The First!