Kas yra muitinės tarpininkas?

Šiandien daugelis Lietuvos įmonių eksportuoja savo produkciją į užsienio šalis. Kaip žinia, tai ne toks ir paprastas procesas, kuriame rasti geriausius sprendimus ypač sunku šios srities naujokams. Juk čia reikia rūpintis ne tik prekių eksportavimo tvarka, reikalingais dokumentais, pervežimo procesu, bet ir muitinės formalumais. Daugelį šių užduočių galima patikėti muitinės tarpininkui. Kas tai yra ir kokia nauda pasirinkus muitinės tarpininko paslaugą?

  • Kas yra muitinės tarpininkas?

Tai į muitinės tarpininkų sąrašą įtrauktas fizinis ar juridinis asmuo, kuris pasirašius sutartį gali atstovauti įmonei muitinėje ir atlikti nustatytus su tuo susijusius veiksmus.

  • Kokias užduotis gali atlikti muitinės tarpininkas?

Įpareigotas atstovauti įmonę muitinės tarpininkas turi teisę atlikti praktiškai visus veiksmus, kurie susiję su muitinės procedūromis. Tai yra deklaracijų ir kitų dokumentų muitinei rengimas, krovinio dokumentų ruošimas, realus atstovavimas įmonei muitinėje, muitų ir mokesčių apmokėjimo koordinavimas ir t.t.

  • Kokia nauda?

Be abejo, pagrindinė muitinės tarpininko paslaugų nauda yra sutaupytas laikas ir rūpesčių neturėjimas. Muitinės tarpininkui koordinuojant prekių eksporto procedūras, laiką, kurį skirtumėte savarankiškam šių procesų vykdymui, galite skirti kur kas naudingesniems darbams. Taip pat šiomis paslaugomis verta pasinaudoti, nes visos su prekių eksportu susijusios procedūros vyks sklandžiai. Šiuos procesus vykdant patiems dėl informacijos ir patirties stokos kartais kyla nemenkų nesklandumų.

  • Kaip pasinaudoti muitinės tarpininko paslaugomis?

Pirmiausia žinoma, susiraskite šias paslaugas teikiančią bendrovę. Jums tereikės pasirašyti su šia bendrove paslaugų teikimo sutartį ir galėsite bendrauti su jums paskirtu muitinės tarpininku. Tuomet reikės pateikti įmonės, krovinio ir kitus pagrindinius dokumentus, pagal kuriuos muitinės tarpininkas galės pradėti savo darbą.

Šios paslaugos neabejotinai yra naudingos visoms įmonės, kurios vykdo eksporto veiklą. Juk kiekviename darbe svarbu, kad atsakingas užduotis atliktų savo srities profesionalai.