Kelionė po pietų Italiją

sardinijaSakoma, kad Italija yra bato formos. Iš tiesų, pažvelgus į žemėlapį, matome aukštaaulį batą su kulniuku. Vieną kartą susimąsčiau – galbūt ir įdomu būtų pakeliauti po tą bato patį padą. Susiradau internete bilietus į Romą ir po kelių savaičių jau stovėjau su bilietu prie oro uosto vartų. Skrisiu į Romą. Romoje tenka važiuoti autobusu iki pietų Italijos. Na, su keliais persėdimais, tačiau kaip džiaugiausi pagaliau pasiekęs bato kulną! Nors, tiesą pasakius, čia neatradau kažko ypatingai gražaus ir įdomaus. Kadangi turėjau dar savaitę laiko iki skrydžio namo, galvojau, ką nuveikti? Ir štai prieš akis man iškyla Europos žemėlapis su ta pačia Italija ir…keliomis salomis aplink ją! Aha, Malta, Sardinija, Korsika… Nežinau kodėl, bet pasirinkau Sardiniją.

                  O į Sardinijos salą pasirodo ne taip ir sunku patekti keltu. Kelionė buvo įdomi – dar niekada nebuvau taip toli atviroje jūroje! O ir orai pakeliui į Sardiniją buvo tiesiog nuostabūs, tad mėgavausi saule ir šiluma. Sardinijoje mane pasitiko Kaljaris – senas miestas su daug akmeninių gatvelių ir akmeninių pastatų. Netyčia ir kažkokią pilį su bokštu užtikau. Buvo verta užlipti į viršų – atsiveria išties pasakiški vaizdai – orai Sardinijoje dabar išties nuostabūs – šilta, o danguje nė vieno debesėlio! Tai bent man pasisekė. Nes prieš skrydį labai nerimavau dėl orų – mat jie čia buvo lietingi ir apsiniaukę. Na bet dabar Sardinija orai mane nustebino.

                  Toliau leidau laiką saloje – pasirodo joje važiuoja ir traukinys, pro kurio langus išties atsiveria nuostabūs vaizdai. Nukeliavęs į Sardinijos vakarinę dalį atradau nuostabių paplūdimių, kur kelias dienas tiesiog mirkau vandenyje ir kaitinausi ant smėlio. Nors čia buvo gana vėjuota, tačiau tai netrukdė plaukioti, nardyti ir rinkti akmenėlius – vanduo išties šiltas, apie tokį tik ir pasvajoti Klaipėdoje ar Palangoje.

                  Bekeliaudamas atradau ir kelis visai nedidelius miestelius. Atrodė, kad jie yra išlaikę savo seną kultūra ir tradicija ir tai buvo bene įdomiausias kelionės dalis – susipažinti su vietiniais žmonėmis ir pamatyti, kaip jei gyvena. Tiesa, reikia prisiminti, kad vietiniai angliškai visiškai nešneka, tad bendrauti dažnai tenka gestais ir mimikomis. Bet argi tai nepadaro kelionės dar žavesnės ir įdomesnės?

No Comments, Be The First!