Laikrodžiai: nuo atsiradimo iki šiandienos

https://chronos.lt/Ne tik rodo laiką, bet ir puošia, yra geidžiami, traukia dėmesį parduotuvių vitrinose… Nesvarbu, ar skaičiuojate laiką, ar ne, kviečiame skaityti toliau – sužinosite šį tą įdomaus apie laikrodžius.

Trumpa istorijos apžvalga

Peržvelgus https://chronos.lt/ platų laikrodžių asortimentą, nejučia kyla natūralus smalsumas: o kaipgi laiką skaičiavo mūsų protėviai?

Pirmasis laiko matavimo prietaisas buvo išrastas dar senovės Šumerų, apytiksliai prieš 3000 m. pr. Kr. Šis prietaisas buvo gana primityvus, jam pagaminti tereikėjo pagaliuko ir saulės šviesos. Didžiausias šio laikrodžio minusas, kad be saulės, t. y. naktį, ar esant debesuotai dienai, jis tiesiog neatlikdavo savo funkcijos – nerodydavo laiko.

Vėliau laikrodžio mechanizmai vis sudėtingėjo. Senovės asirai-babiloniečiai ir senovės egiptiečiai naudojo vandens laikrodžius, kuriems nebereikėjo saulės šviesos. Todėl laiką galėdavo skaičiuoti ir naktį.

Modernus žmogus ir jo poreikiai

Šiuolaikinis žmogus laiką skaičiuoja labai preciziškai. Jam brangi kiekviena minutė. Jis nuolat skuba, lekia, o gyvenimo tempas punktualumą išstumia į prioritetų aukštumas. Pusryčius skubantis žmogus valgo pakeliui į darbą, elektroninį paštą tikriną telefone vos gavęs laisvą minutę atokvėpiui tarp darbų.

Todėl šiuolaikinio pasaulio atstovas pirmenybę teikia kokybiškiems, tiksliems bei ilgaamžiams laikrodžiams. Ieškant solidžių laikrodžių bei taupant laiką galima pasinaudoti interneto svetaine https://chronos.lt/.

Čia aptinkamas labai didelis kokybiškų laikrodžių pasirinkimas. Elektroninėje parduotuvėje kiekvienas pirkėjas išsirinks sau tinkamą produktą pagal skonį ir kišenę. Specialistai teigia, kad laikrodis moderniam žmogui – ne tik laiko skaičiavimo mechanizmas, bet ir tam tikra vizitinė kortelė. Laikrodis simbolizuoja žmogaus požiūrį į labiausiai šiais laikais vertinamas savybes – punktualumą, kokybę bei darbą.

Laikrodžių pasirinkimas

Kaip išsirinkti? Į šį klausimą specialistai dažniausiai atsako pasitekdami racionalius argumentus apie laikrodžio medžiagas, savybes, pralaidumą vandeniui ir t. t. Tačiau šį kartą norėtųsi pakalbėti apie madą ir stilių. Taigi, šiek tiek apie laikrodžių dizaino pasirinkimą.

Pirmiausia reikia išsiaiškinti, kokių funkcijų tikitės iš laikrodžio. Elektroninė parduotuvė https://chronos.lt/ siūlo įvairaus dizaino, tiek moteriškus, tiek vyriškus laikrodžius. Svarbiausia žinoti, prie kokio stiliaus aprangos aksesuaras bus derinamas. Ar laikrodis bus skirtas oficialiam vizitui, ar laisvalaikiui? Kokio efekto norima: kad laikrodis būtų įvaizdžio akcentas ar tik į visumą įsiliejanti detalė?

Laikrodis ir stilius

Jei norima, kad laikrodis būtų vienas iš akcentų, tuomet patariama rinktis didelio ciferblato, ryškių spalvų (rožinės, geltonos, oranžinės, raudonos) gaminį. Tokius kriterijus ypač atitinka https://chronos.lt/ svetainėje aptinkami M&M firmos laikrodžiai. Šių laikrodžių kaina nesikandžioja, todėl galima išsirinkti kelis spalvinius variantus ir derinti su kitais aksesuarais ir pagal nuotaiką. Labai madinga laikrodžio spalvą derinti prie diržo, batų ar rankinuko.

Pageidaujantiems klasikos siūlomi ne tokie iššaukiantys variantai. Tokiu atveju geriausia rinktis klasikinės formos ir spalvų laikrodį – rudą, juodą, pilką. Arba vasarišką klasikos variantą – baltos spalvos laikrodį. Klasikiniai prie įvaizdžio derinami laikrodžiai gali būti kukliai papuošti įmantrios odos apyranke, vienu kitu blizgiu akmenuku ar sudominti įdomesne ciferblato forma. Vienas iš patarimų – kuriant tokį įvaizdį nesirinkti per daug ekstravagantiško modelio bei jausti saiką.

Taigi, jeigu ieškote sau tinkamo laikrodžio, bet niekaip nerandate, apsilankykite https://chronos.lt/ – čia rasite platų asortimentą ir labai palankias kainas.