Naudingi patarimai renkant gimtadienio dovanas

gimtadienio dovanosGimtadienis – ypatinga šventė, kadangi jos centre yra vienas asmuo, kuriam tą dieną rodomas išskirtinis dėmesys. Todėl renkant dovaną gimtadieniui skiriame daug laiko svarstymams: ar tiks, ar patiks. Yra du galimi būdai, kaip lengvai išrinkti dovaną gimtadieniui: arba dovanoti tai, kas yra universalu, t.y. tinkama dovanoti bet kokia proga, arba dovanoti išskirtinai gimtadienio šventei tinkamas dovanas. Jei dovanojama universali dovana, svarbiausia, kad ji būtų asmeniška. O štai kelios idėjos, jeigu nusprendėte dovanoti gimtadienio tematikos dovaną:

 

  • Tortas. Tortas yra tapęs beveik gimtadienio simboliu, tad be abejonės tinka dovanoti šia proga. Populiarėjant išskirtiniam konditerinių gaminių dekoravimui, galima individualiai užsakyti įspūdingą tortą, kuris papuoš šventinį stalą. Beje, svarbu nepamiršti žvakučių, juk tai smagi gimtadienio tradicija.

 

  • Balionai. Koks gimtadienis be balionų. Jie pagyvina šventinį vakarėlį, kelia nuotaiką, beje, yra nebrangūs. Balionus galima dovanoti kaip priedą prie kitų dovanų, o jei balionas milžiniškas ar itin originalus, jis atstos bet kokią kitą dovaną.

 

  • Marškinėliai. Kai galvoje idėjų stygius, į pagalbą visuomet ateina marškinėliai su linksmais užrašais. Gimtadienio tema čia beveik neišsemiama. Galima dovanoti tiesiog paprastus marškinėlius, ant kurių užrašytas gimtadienį švenčiančiojo metų skaičius, arba parinkti šmaikštesnius užrašus, nurodančius amžių: „Man du kartus 30“, „Ir vėl 15, tik iš kito galo“ ar panašiai.

 

  • Daiktai-bendraamžiai. Neįprasta, bet originali idėja gimtadienio proga dovanoti daiktus, kurių amžius sutampa su švenčiančiojo amžium. Vyresnio amžiaus žmonėms galima dovanoti  jų amžiaus vyno, paaugliui tiks mėgstamos įžymybės fotografija, kurioje jam tiek pat metu kaip ir šventės kaltininkui.

 

  • Dovanos-pokštai. Gimtadienis – bene pati linksmiausia šventė, todėl šia proga ypatingai tinka dovanoti dovanas-pokštus. Keistą laiką rodantys laikrodžiai, didelės dėžės su mažomis dovanomis, neįprastai atrodantys kasdieniai daiktai, nepadorūs suvenyrai – ūpui pakelti tiks beveik viskas.

 

  • Atvirutės. Atvirutė – tinkamas gimtadienio dovanos pasirinkimas, kadangi ji suteikia pasveikinimui asmeniškumo. Be to, atvirutę tinka dovanoti tuo atveju, jeigu žmogus nėra labai artimas, bet pasveikinti vis tiek norisi. Tai neįpareigojanti dovana, kuri gali būti tiek stilinga, tiek šmaikšti.

 

Apsispręsti, ką dovanoti gimtadienio proga, gali padėti dovanos gavėjo amžius.

Vaikams, žinoma, labiausiai tinka dovanoti žaislus. Paaugliams išrinkti dovaną sunkiau, bet paprastai tokiame amžiuje žinome, ko tiksliai norime: naujo telefono, ar mėgstamos grupės CD. Suaugusiems įtikti kiek lengviau, šiame laikotarpyje galima atsižvelgti į žmogaus pomėgius ir dovanoti daiktus, skirtus konkrečiam hobiui. Brandesnio amžiaus žmonės ne tiek reiklūs daiktams, jie labiau vertina parodytą dėmesį, todėl tiks tiek praktiški, tiek gražūs daiktai. Na o svarbiausia renkant dovanas nepamiršti, jog gimtadienis turi būti linksma, nuotaikinga diena, tad ir dovanos turi kelti šypseną.

No Comments, Be The First!