Peties sąnario išnirimas gali būti labai skausmingas

Peties sąnario išnirimas – tai gan dažnas pažeidimas, kuris įvyksta žastikaulio galvutei visiškai ar dalinai „iššokus“ iš sąnarinės duobės. Tai gali būti ganėtinai skausmingu dalyku, kuris dažniausias atsitinka nukritus ant ištiestos rankos arba dėl tiesioginio smūgio į peties sritį. Tai yra gan dažnas pažeidimas kontaktinio sporto rungtyse, paslydus, susidūrimų metu arba tiesiog nukritus iš savo ūgio aukščio. Tokios traumos simptomai yra gan tipiniai: staigus skausmas, ir jo apribotas peties sąnario judrumas. Kartais būna pastebimas ir galūnės deformavimas. Tikslesnė diagnozė yra nustatoma rentgeno pagalba, tam, kad įsitikinti, jog nėra rimtesnio pažeidimo, tokio kaip lūžių ar raumenų plyšimų.

Be to kad pats išnirimo procesas yra ganėtinai skausmingas, jis dažnai tampa ir vėliau pasikartojančių traumų priežastimi. Taip įvyksta dėl pažeistos sąnarinės duobės, ir nebe tokio stabilaus sąnario struktūros. Besikartojančios traumos taip pat pažeidžia žastikaulio galvutės kremzlę ir nors kiekvienas sekantis išnirimas jau nebesukelia didelio skausmo, tačiau veda prie rimtesnių susirgimų ir tikėtinai – chirurginio įsikišimo.

Patyrus paties sąnario išnirimą, reabilitacija gali užtrukti kelsi mėnesius. Dali šio laiko ranka yra įtvirtinama specialaus įtvaro pagalba taip, kad petys praktiškai nejudėtų. Tokių veiksmų pasekmėje, visa ranka gali kiek susilpnėti, todėl jos funkcionalumui atstatyti teks atlikti kompleksinius pratimus. Šiame procese labai padeda kineziterapija ir gydomoji mankšta. Po to, kai petys yra išlaisvinamas nuo visiškos imobilizacijos, galima pradėti nesunkius pratimus, kurių tikslas yra sugražinti rankai jos įprastą funkcionalumą. Krūviai, naudojami pratimuose, palaipsniui yra didinami tol kol galima bus imtis pilnaverčių jėgos pratimų. Dažniausiai pacientai gali grįžti į normalų gyvenimo ritmą maždaug po 4 mėnesių, sportininkams tenka palaukti kiek ilgiau, kad užkirsti kelią traumos pasikartojimui.