Pinigų taupymas – pagrindiniai taupymo principai

taupymo principai
taupymo principai

Dabartinėje vartotojiškoje visuomenėje, itin svarbu sugebėti kontroliuoti savo išlaidas ir mokėti taupyti. Tiesą sakant, mokėjimas taupyti ir kontroliuoti savo išlaidas yra pirmas saugios jūsų finansinės ateities ženklas. Neturint santaupų jūs tiesiog neturėsite tvirto pagrindo po kojomis, todėl net ir menkiausios nenumatytos gyvenimiškos situacijos, jus lengvai išmuš iš vėžių. Taigi, mokėjimas taupyti yra labai svarbus asmeninių finansų valdymo įgūdis, kurį būtina pradėti ugdyti kuo anksčiau. Šiame straipsnyje susipažinsime su pagrindiniais taupymo principais, kurie padės artėti prie savo finansinių tikslų įgyvendinimo.

Taupymo esmė

Taigi, taupymo esmė yra išleisti mažiau nei gaunama pajamų. Teisingai organizuotas pinigų taupymas, leidžia uždirbtus pinigus išleisti racionaliai ir apskaičiuotai. Kitaip sakant, jūs perkate tik tuos daiktus, kurių tikrai reikia. Tačiau nesupraskite klaidingai, taupant tinkamai, jūs tikrai neturėsite atsisakyti visų būtiniausių poreikių arba dalies pramogų. Taupymas padeda protingai suvaldyti savo išlaidas ir leisti pinigus ten, kur jie atneša didžiausią naudą.

Iš esmės, pinigų taupymas turi tikrai daug privalumų. Pradėjus taupyti, jau netrukus pastebėsite kaip kaupiasi jūsų santaupos, kurias vėliau galėsite investuoti ir taip dar greičiau didinti turto vertę. O gal norite pradėti savo verslą? taupymas gali padėti ir čia, nes taip galėsite sukaupti pradinį verslo kapitalą. Taigi, jei siekiate išmokti valdyti pinigus ir neleisti, kad pinigai valdytų jus, tiesiog privalote išmokti taupyti ir kontroliuoti savo asmeninius finansus.

3 pinigų taupymo principai, kuriuos privalu žinoti

Iš kitos pusės, nors pati taupymo esmė ir nėra sudėtinga, tačiau kontroliuoti savo išlaidas ilgą laiką, deja pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Todėl toliau supažindinsime su trimis pagrindiniais taupymo principais, kurių laikymasis stipriai padės pasiekti užsibrėžtus finansinius tikslus:

  • Taupymo tikslas – taupant pinigus, visuomet būtina turėti aiškų tikslą ir tikslią sumą, kurią būtiną sutaupyti. Turint konkretų skaičių, bus žymiai aiškiau, kiek pinigų kiekvieną mėnesį jūs turite atsidėti ir kiek laiko užtruks visas taupymo procesas. Taupant pirmą kartą, užsibrėžtas tikslas nebūtinai turi būti grandiozinis. Galbūt tiesiog galite užsibrėžti susitaupyti naujam televizoriui, o ne pirkti jį lizingo būdu?
  • Išlaidų planavimas – kuomet turite aiškų taupymo tikslą, jau galite planuoti ir savo išlaidas. Susiplanuokite, kiek pinigų galite išleisti kiekvieną mėnesį, kad dalį jų skirtumėte savo tikslui. Atminkite, jog svarbiausią yra artėti prie tikslo kiekvieną mėnesį mažais žingsneliais.
  • 24 valandų taisyklė – šis taisyklė apsaugos jus nuo taip vadinamų spontaniškų pirkimų. Tikriausiai kiekvienas iš mūsų esame nusipirkę daiktą, kurį tik parsinešę namo supratome, kad jo mums visai nereikia. Taigi, pagal 24 valandų taisyklę, pamačius konkrečią prekę, kurios mums „reikia“, mes ją galime nusipirkti tik praėjus 24 valandoms. Kitaip sakant, sprendimą pirkti priimame tik nurimus visoms emocijoms.

Pabaigai norėtume pabrėžti, jog taupymas, pagrinde yra sugebėjimas leisti pinigus racionaliai ir apgalvotai. Gaila, tačiau tiek daug vartodami, žmonės dažnai net nesusimąsto, kiek santaupų jie galėtų susitaupyti, jeigu savo finansus pradėtų planuoti truputį atsakingiau. Šiuo atveju labai svarbu atsikratyti neteisingų stereotipų ir suprasti, kad taupymas, visiškai nereiškia būti skurdžiumi. Pagalvokite, juk net ir labai turtingi žmonės neleidžia savo pinigų aklai. Taigi, norint pasiekti savo finansinių tikslų, svarbu išmokti leisti pinigus racionaliai ir efektyviai.