Populiariausios morkų rūšys augančios Lietuvoje

Morkos yra vienos populiariausių daržovių Lietuvoje. Jos naudojamos gaminant daugybę patiekalų ir salotų, o natūralių sulčių bei kokteilių mėgėjai taip pat nevengia spausti morkų sultis. Šiose daržovėse gausu sveikatai naudingųjų medžiagų, jas ypač verta valgyti turintiems silpną imunitetą, sergant odos ar širdies kraujagyslių ligomis. Norintys valgyti sveikai užaugintas morkas šias daržoves augina patys. Kai kurioms rūšims Lietuvos klimatas ir auginimo sąlygos yra ypač tinkamos. Kokios gi rūšys populiariausios Lietuvoje?

  • Nantes

Tai viena populiariausių morkų rūšių Lietuvoje. Šios morkos sėjamos iki birželio mėnesio, o derlius nuimamas rudenį. Nantes veislės morkos gana stambios, jų svoris gali siekti iki 160 gr, o dydis dažniausiai siekia 15 – 20 cm. Šių morkų skonis saldokas, jos puikiai tinka tiek šviežiam vartojimui, tiek konservavimui ar laikymui atitinkamomis sąlygomis.

  • Kalina

Skirtingai nei Nantes, Kalina morkų rūšys yra anstyvosios. Jos priskiriamos taip pat prie stambiųjų morkų, užaugusios daržovės būna iki 20 cm ilgio. Kalina rūšies morkos turi didesnį cukraus ir karotino kiekį, todėl ypač tinka sultims spausti. Kaip ir auginant kitų rūšių morkas, Kalina morkos taip pat bus skanios tik tuomet, kai bus tinkamai prižiūrimos auginimo metu ir sodinamos tik naudojant kokybiškas sėklas. Įvairių rūšių morkų sėklas, trąšas ir visa, kas reikalinga norint, kad morkų derlius būtų gausus ir skanus, rasite čia: https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/morkos .

  • Amsterdam 2

Šios rūšies ankstyvosios morkos sėjamos kovo – balandžio mėnesiais, o derliaus sulaukiama jau birželio – rugpjūčio mėnesiais. Tiesa, šios morkos bus mažesnės nei anksčiau minėtos. Amsterdam 2 morkos paprastai būna apie 16 cm ilgio.

Auginant morkas svarbu purenti žemę ir naikinti piktžoles. Nors šios daržovės nėra labai lepios, tačiau atitinkama priežiūra garantuos gausų sultingų  morkų derlių.