Šokiruojanti tiesa – nutukimą sukelia ne sporto trūkumas

Visi žinome, kad mokslas – tai šviesa, tačiau kartais jo teiginiai prieštarauja nusistovėjusiam „sveikam protui“. Žurnale „The BMJ“ paskelbtame straipsnyje teigiama, jog sportas nutukimui įtakos nedaro.

Taip, perskaitėte teisingai – nesportavimas nesukelia nutukimo, nes pagrindinė to priežastis – cukrus. Žymiausi medicinos specialistai, kaip kad Britanijos kardiologas Dr. Aseem Malhotra iš „Academy of Medical Royal Colleges“ Londone, profesorius Tim Noakes iš Pietų Afrikos „Sports Science Institute“ ir Dr. Stephen Phinney iš „University of California Davis“ išreiškė vieningą susiformavusią nuomonę – nutukimo priežastis yra netinkama mityba, o ne sporto trūkumas. Jų nuomone – blogos mitybos neatsvers net sportas. Tiesa, daktarai pabrėžė, jog reguliarus sportas sumažina tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, antro tipo diabetu, senatvine silpnaprotyste ir vėžiu net 30%, tačiau niekaip neskatina svorio numetimo.
Toliau – dar baisiau. Daktarai teigia, kad neteisinga mityba žaloja sveikatą labiau, nei pasyvus gyvenimo būdas, rūkymas ir didelis alkoholio vartojimas kartu paėmus. O-ho, griežtai pasakyta.

Pabaigai – pati baisiausia naujiena.

Šlamštamaisčio, ypač saldžių gazuotų gėrimų gamintojai kemša nuomonę, kad kalorijos – tai tiesiog kalorijos, jos visos vienodos. Pasportavus ir sudeginus kalorijų, nieko blogo neatsitiks atsigėrus gazuoto ir gausiai pasaldyto gėrimo – tik atstatysim kalorijų balansą, ar ne?

Melas, atrėžia sporto medicinos specialistai Malhotra, Noakes and Phinney.
Skaitykite įdėmiai:

Svarbu iš kur tos kalorijos gaunamos. Cukraus kalorijos skatina riebalų saugojimą ir alkį, riebalų kalorijos sukelia pilnumą ir pasisotinimo jausmą.

Aukso žodžiai, verti užsirašyti. Minėti autoriai ypač griežtai kritikuoja maisto gamintojų industrijos skleidžiamą propogandą, jog nutukimą sukelia sporto ir aktyvumo trūkumas. Jų manymu, tokia kenksmingos nuomonės formavimo praktika labai primena tabako industrijos reklamines priemones.

Turite antsvorio? Darykite išvadas, o daugiau naudingų straipsnių maisto bei sveikatos tema, rasite apsilanke https://valgo.me/