Verslo paskolų tipai

Daugelis verslininkų šiuo metu susiduria su iššūkiais ir pačiomis įvairiausiomis situacijomis, kuomet tenka skolintis verslo palaikymui ar plėtrai. Dėl to, labai aktualu žinoti kur galima kreiptis dėl finansinės pagalbos. Trumpai apžvelkime galimybes ir tai kokie yra pagrindiniai verslo paskolų tipai:

  1. Investicinės paskolos, skirtos reikalingos įrangos įsigijimui, patalpų atnaujinimui ar verslo plėtrai bei investicinių projektų finansavimui. Taip pat tokio tipo paskolas galima panaudoti gamybinių pastatų pirkimui, jų pritaikymui veiklai ir modernizavimui. Investicinės paskolos yra išduodamos, įvertinus Jūsų verslo investicijų poreikį, finansines galimybes ir gebėjimą laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus bei galimybes įkeisti nekilnojamą turtą, kaip paskolos grąžinimo garantą. Taip pat galima naudotis ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) garantija.
  2. Apyvartinių lėšų paskolos, jei reikalingos papildomos lėšos įmonės veiklos užtikrinimui. Tokio tipo paskolos yra suteikiamos įmonėms, kurios vykdo savo veiklą ne trumpiau nei vienus metus. Norint gauti apyvartinių lėšų paskolą, taip pat reikės pateikti finansinių įsipareigojimo vykdymo garantiją – įkeisti nekilnojamąjį turtą. Taip pat įmonė privalo turėti uždarosios akcinės bendrovės arba akcinės bendrovės statusą. Šia paskola naudotis gali tik Lietuvoje veiklą vykdantys asmenys, kurių akcinio kapitalo dalis yra ne mažesnė nei 10 procentų. Apyvartinių lėšų paskolos yra išduodamos įvertinus šiuos dokumentus: paraišką, praėjusių ir einamųjų finansinių metų balansą ir pelno (nuostolio) ataskaitą, informaciją apie siūlomas užtikrinimo priemones ir jų vertinimo ataskaitas, veiklos aprašymą ar verslo planą;
  3. Kredito linijos, kur prireikus galima panaudoti lėšas įmonės apyvartai, o atsiradus laisvoms pajamoms, padengti įsiskolinimą. Minimali kredito linijos suma yra 10 000 eurų, o maksimali – 10 procentų, nuo paskutinių metų apyvartos (pardavimų). Patogu tai, kad palūkanos yra mokamos tik nuo panaudotos kredito dalies.