Aplinkos apželdinimas: kokios klaidos yra daromos dažniausiai?

aplinkos apzeldinimasTiems, kurie svajoja apie gyvenimą darnioje, gražioje ir tvarkingoje aplinkoje, aplinkos apželdinimas tampa vienu svarbiausių procesų. Svarbu pasakyti, kad būtent šis procesas, deja, neretai yra neatsiejamas nuo tam tikrų klaidų. Na, o jų reikšmė iš tiesų yra labai svarbi, kadangi priėmus bei įgyvendinus neteisingus sprendimus, gaunamas prastos kokybės rezultatas. Tačiau ta dar ne viskas – dar blogesnė žinia yra ta, kad kai kurių klaidų apskritai negalima ištaisyti. Taigi, lieka tik viena išeitis – jų išvengti. Tačiau norėdami tai padaryti, turime žinoti, kokios yra tos klaidos ir kaip galima jų išvengti.

Aukštesni augalai sodinami viduryje, žemesni – viduryje

Bene viena dažniausiai pasitaikančių klaidų yra susijusi su netinkama augalų pasodinimo vieta. Labai dažnai matomas vaizdas – aukšti augalai pasodinami teritorijos viduryje ir priešingai – žemaūgiai augalai pasodinami jos pakraščiuose. Vis dėlto, jei norite praktiškumo, privatumo bei jaukios užuovėjos, patrauklaus vaizdo ir galimybės išvysti visą augalų grožį, tokiu atveju derėtų laikytis pagrindinės taisyklės: žemi augalai turėtų būti sodinami teritorijos viduryje, o aukštaūgiai – jos pakraščiuose.

Augalams nepalanki kaimynystė

Dar viena klaida, kuri taip pat dažnai daroma apželdinant aplinką, skamba štai taip: tai – nepalanki augalų kaimynystė. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad labai dažnai žmonės prieš sodindami augalus nepasidomi, kokia kaimynystė jiems tiktų labiausiai. To rezultatas – vienas kitam netinkantys augalai sodinami šalia. Nepalanki sinergija neleidžia augalams sparčiai augti bei vystytis, atsiskleisti visu grožiu. Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet augalai tiesiog nuvysta. Tačiau ir tai dar ne viskas: kaimynystė neapsiriboja vien tik augalais, kaimynystė, tai – viskas, kas yra aplinkui. Būtent todėl reikėtų prisiminti, kad egzistuoja tam tikri augalai, kurių verčia nesodinti šalia statinių, namo sienos, ir atvirkščiai, kai kuriems iš jų tokia vieta gali tikti labiausiai.

Nesikreipiama į profesionalus

Na, o, ko gero, pati didžiausia klaida, kuri yra susijusi su aplinkos apželdinimu, yra ta, kad nesikreipiama į specialistus. Tai dažniausiai reiškia ne patį geriausią rezultatą – netinkamai, nedarniai ar nepatraukliai apželdintą aplinką.