Darbo užmokesčio apskaita gali būti paprastesnė

 

Nesvarbu, ar įmonė didelė, ar maža, joje daug ar mažai darbuotojų, buhalteriui tenka svarbios ir atsakingos užduotys, nuo kurių labai priklauso ir įmonės sėkmė bei darbuotojų pasitenkinimas, O vienas svarbiausių darbų – darbo užmokesčio apskaita. Tai sudėtingas darbas, kuriam reikia daug kruopštumo. Šiandien rinkoje jau galima rasti patogių sprendimų, kurie leidžia išvengti klaidų ir apskaičiuoti darbo užmokestį paprasčiau bei tiksliau.

 

Ką reikia žinoti apie darbo užmokesčio apskaitą?

Darbo užmokesčio skaičiavimas yra labai sudėtingas darbas, kurį privalo atlikti kiekvienos įmonės buhalteris. Darbo užmokesčio apskaita turi būti vedama nuolat ir turi būti labai tiksliai pildoma. Tai yra sudėtinga, nes darbuotojai gali dirbti skirtingas darbo valandas, jiems priklauso skirtingos atostogos, taip pat gali būti mokami skirtingi priedai.

 

Be to, kiekvienas darbuotojas analizuoja gaunamą uždarbį, todėl net ir menkiausia darbo užmokesčio apskaitoje padaryta klaida gali sukelti konfliktų ir nereikalingų įtampų įmonėje. Todėl buhalteris, vesdamas užmokesčio apskaitą, turėtų labai atsakingai atlikti šį darbą ir kiek įmanoma labiau vengti neatitikimų.

 

Kur dažniausiai klystama?

Kad ir koks profesionalus buhalteris dirbtų įmonėje, ten, kur dirba žmonės, anksčiau ar vėliau pasitaiko įvairių, kad ir smulkių klaidų. Skaičiuojant užmokestį jų gali būti įvairių. Visos jos padaromos netyčia, tačiau dėl jų užmokestis apskaičiuojamas netinkamai.

 

Pavyzdžiui, skaičiuojant darbo užmokestį, svarbus vaidmuo tenka išdirbtų valandų skaičiui. Jeigu įmonėje tabeliai pildomi netinkamai arba mėnesio eigoje darbuotojai pasikeitė, išdirbti ne tą darbo valandų skaičių, koks buvo planuotas, buhalteriui gali būti sunku tiksliai apskaičiuoti atlyginimą.

 

Taip pat tarp dažnai pasitaikančių klaidų yra tokios, kai pamirštama pridėti priedus, kurie mokami už pasiekimus ar rezultatus. O tai gali sudaryti labai ženklią darbo atlyginimo dalį ir tokią klaida bus sutikta labai jautriai.

 

Kaip padaryti apskaitą paprastesne?

Tačiau šiandien visai nebūtina, kad darbo užmokesčio apskaita būtų vedama tik buhalterio jėgomis. Kitaip sakant, nebūtina viską skaičiuoti pačiam, pildyti visus duomenis, kad būtų tiksliai apskaičiuotas atlyginimas. Daugelis įmonių naudojasi specialiomis buhalterinės apskaitos programomis, kurios gali labai supaprastinti procesus. Pavyzdžiui, programa gali pati apskaičiuoti, kiek atostogų priklauso darbuotojui, kokie priedai šį mėnesį jam priklauso ar kiek valandų jis šį mėnesį išdirbo. Viso to kiekvieną mėnesį per naujo buhalteriui pačiam skaičiuoti nereikia, o tai reiškia, kad darbo užmokestis apskaičiuojamas daug paprasčiau ir tiksliau.