Finansų tvarkymas – kodėl jis būtinas

Finansu tvarkymas

Turbūt žinote, kad didelėse įmonėse yra įkurti atskiri buhalterijai tvarkyti skirti skyriai, kitaip dar vadinami departamentais. Tačiau puikiai suprantama, kad tokią prabangą gali sau leisti tikrai ne kiekviena įmonė. Samdyti bent keletą etatinių profesionalių buhalterių, pasirūpinti visomis jų darbui atlikti reikiamomis priemonėmis ir išspręsti dar daugelį kitų klausimų, kurie aktualūs samdant darbuotojus – tai reikalauja labai didelių kaštų, kuriuos turi tik pakankamai dideles pajamas generuojantys verslo subjektai. Tuo tarpu, kai imama kalbėti apie smulkųjį verslą, situacija yra visiškai kitokia.

Smulkiojo verslo atstovai kur kas labiau stengiasi sumažinti įmonei tenkančias išlaidas, bando išvengti įvairių papildomų kaštų ir stengiasi koncentruotis ties esamais ir naujais klientais. Tačiau jokiu būdu negalima pernelyg taupyti ir nepasirūpinti bene svarbiausia kiekvienos įmonės užduotimi, t.y. tvarkinga buhalterine apskaita. Žinoma, galite manyti, kad pakaks sulaukti paskutiniojo mėnesio, kuomet reikės deklaruoti įmonės gautas pajamas, tačiau ar tai tikrai yra tinkamas sprendimas? Juolab, kad kiekviena įmonė privalo savo buhalteriją tvarkyti labai nuosekliai ir sistemingai, t.y. kiekvieną mėnesį turėti labai aiškius skaičius (išrašytų ir gautų sąskaitų registrus, užpildytą darbuotojų darbo laiko žiniaraštį, išmokėtus atlyginimus, sumokėtus mokesčius ir kt.). Visa ši informacija yra svarbi ne tik valstybinėms mokestinę sritį prižiūrinčioms institucijoms, tačiau ir pačiam verslo atstovui.

Jei verslo savininkas nežino, kokia yra jo įmonės padėtis, kokius rezultatus jis gali pasiekti? Ar tai prisideda prie lengvesnės ir efektyvesnės verslo plėtros? Akivaizdu, kad tikrai ne. Tuomet vadovas nebežino, koks yra tikslus įmonės našumas. Dažniausiai tokiais atvejais anksčiau ar vėliau patiriami dideli finansiniai nuostoliai, kurie sutrikdo įmonės veiklą ir kartais lemia net ir bankrotą.

Todėl norint to išvengti ir savo verslą vystyti sėkmingai, būtinas profesionalus finansų tvarkymas (http://www.fac.lt/), kurį gali atlikti buhalterinių paslaugų teikėjai (jei neturite pakankamai lėšų, kurias galėtumėte skirti etatiniam buhalteriui). Jos padeda lengviau optimizuoti savo įmonės išlaidas, nes buhalterinių paslaugų bendrovių specialistai taiko palankius ir kiekvienai įmonei prieinamus įkainius, nesudarančius jokių finansinių problemų. Taigi, jei turite verslą, netaupykite buhalterinėms paslaugoms – kreipkitės į šios srities profesionalus ir nuo savo pečių nusimeskite daug rūpesčių.