Ką reikia žinoti apie tentinius angarus?

Vienas aktualiausių klausimų pastačius angarą, jo apsauga, juk tentinis angaras labai pažeidžiamas statinys. Gerai jeigu angaro vieta yra aptvertoje ir apšviestoje įmonės teritorijoje. Angarai papildomai saugomi montuojant vaizdo stebėjimo kameras su judesio davikliais, taikant perimetro apsaugą. Kokias saugesnes alternatyvas siūlo gamintojai?

Tentinis angaras su metalinių konstrukcijų sienomis gali būti išeitis. Tokio tipo angaras naudingas ten kur yra didelė tikimybė, kad įvyks vagystė, tento viduje saugojamos didelės vertės turtas ir metalinės sienos naudojamos kai atgrasymo priemonė vagims. Nors metalinės tento sienos ir durys yra nepermatomos, tačiau šviesos į vidų patenka užtektinai nes jo stogas yra pagamintas iš baltos spalvos PVC medžiagos. Nors stogas ir su nuolydžiu tačiau danga tokia atspari jog gali atlaikyti ir 150 kilogramų svorį vienam metrui, tai yra įspūdingi rodikliai todėl net ir snieguotą žiemą galėsite nesijaudinti, kad stogas įgrius. Pramoniniai tentai su metalinėmis sienomis ir brezento stogu turi privalumą prieš standartinius tentinius angarus nes juos galima daug kartų panaudoti, perkelti, transportuoti, parduoti, nuomoti ir dėl to nenukenčia jų kokybė. Jeigu statote angarą tokioje vietoje kur nebus tvoros ar perimetro signalizacijos, blogas apšvietimas, rinkitės tik su metaliniais paneliais šonuose ir metalinėmis durimis.

Angarų panaudojimo galimybė yra labai plačios, jie reikalingi ne tik medžiagų, gaminių saugojimui bet ir organizuoti gamybą, atlikti tyrimus lauke, automobilių ardymą ir panašią veiklą. Dėl to ir uždengimo tipai yra įvairūs, pavyzdžiui jei viduje planuojate veiklą, reikės pastorinto kelių sluoksnių tento kuris būtų labai sandarus nes norėsite viduje turėti šildymo sistemą ir palaikyta viduje darbui tinkamą temperatūrą. Dėl to svarbu, kad tentas būtų pritaikytas jūsų veiklai, turėtų angas šildymui ir ventiliacijai, vandentiekiui, kanalizacijai, apšvietimo instaliacijai, galbūt reikalingos ir grindys, higienos mazgai ir daug kitų specifinių poreikių. Ypatingą dėmesį skirtite durims, jeigu reikia greitai atidaromų vartų tai geriausi bus susukami rulonu vartai, kurie gali būti mechaniniai arba vekiantys su judesio davikliu angaro viduje ir išorėje. Automatiniai iš apačios atsidarantys jau gali būti su distanciniu valdymu ir jiems reikalingi bėgeliai. Į dvi dalis sulenkiami vartai su kietu užpildu naudojami tik didelio dydžio angaruose su tvirtomis metalo konstrukcijomis sienose.