KAS GERIAU: DUŠO KABINA AR VONIA?

Kas ruošiasi įsikurti naujai pirktame bute, ar neseniai baigtame statyti name, tam natūraliai kyla klausimas, ką labiausiai tiktų jame įrengti – dušą ar vonią. Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Tiek vienas, tiek kitas variantas turi ir pliusų, ir minusų. Tad aptarsime viską iš eilės.

Kada vonia gali sukelti nepatogumų?

Jei vonios kambarys yra mažas, kaip buvo įprasta sovietinių laikų statybose, pati vonia čia ko gero yra tiek pat reikalinga lyg šuniui penkta koja. Ji trukdys patalpoje įrengti praustuvę, pastatyti skalbimo mašiną ar veidrodį su spintele. Dušo kabina yra praktiškesnis variantas ankštokam vonios kambariui. Be to, dušas yra palankesnis pasirinkimas vyresnio amžiaus žmonėms, ypač jei jie turi judėjimo problemų, sunkiai kilnoja kojas arba kenčia sąnarių ar juosmens skausmus. Tokiam senoliui kur kas yra patogiau praustis dušo kabinoje  sėdint ant patogios kėdutės. Čia jam gali padėti švarintis ir jį slaugantis asmuo. Maudymasis duše ligotiems ir seniems žmonėms tikrai yra neparankus. Dar vienas minusas vonios nenaudai – maudymasis joje sunaudoja daugiau vandens nei dušo kabinoje.

Kokie yra maudymosi vonioje pliusai?

Nors maudantis vonioje ant grindų prityška daug vandens, tačiau išlieka malonumas gulėti iki kaklo pasinėrus į šiltą vandenį tol, kol jis atvės. Be to, gulėjimas karštame vandenyje gerina kraujotaką, nuramina. O dušo kabinoje to nepadarysi. Čia reikia mikliai suktis ir negaišti laiko. Vienas iš pliusų, skirtų voniai yra tas, kad jai reikia mažiau priežiūros negu dušo kabinai.

O jeigu norisi abiejų – ir vonios, ir dušo kabinos?

Šis variantas irgi nėra neįmanomas įgyvendinti. Reikia tik mažmožio – įsigyti naujo tipo būstą, kuriame vonios kambarys užimtų ne mažiau dešimties kvadratinių metrų plotą. Tokioje patalpoje kuo puikiausiai tilptų ir nedidelė vonia, ir dušo kabina. O jeigu virš vonios įtaisytumėte nedidelę lentynėlę higienos reikmenims susidėti, arba šalimais pastatytumėt praustuvą, nedidelę spintelę su veidrodžiu, tad tikrai liktų pakankamai vietos ir komfortiškai dušo kabinai. Tada savaitgaliais galėtumėte sau leisti atsipalaiduoti karštoje vonioje, o darbo dienomis, kai laiką reikia taupyti, tiktų trumpos maudynės dušo kabinoje.