Kodėl neišmokstama anglų kalbos?

kalbosNesiseka išmokti anglų kalbos ir jau nuleidote rankas? Jei nesusipažinote su http://www.kolibriometodas.lt/ metodika, tikėtina, kad mokymasis atrodo nuobodus ir sudėtingas.

Yra ne viena priežastis, lemianti pernelyg lėtą mokymosi procesą. O kartais pats lėtumas ir yra priežastis. Sakykim, tris kartus per savaitę lankote anglų kalbos pamokas. Pavyzdžiui, pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais. Taigi, ketvirtadienis, penktadienis ir šeštadienis veikiausiai praleidžiamas be anglų kalbos. Ar pirmadienį prisiminsite viską, kas buvo aptarta praėjusios savaitės trečiadienį? Vargu. Žinoma, galima teigti, kad svarbus ne tik pamokų ar paskaitų efektyvumas, bet ir paties žmogaus indėlis. Visiška tiesa. Tačiau kuo pamokos vertesnės dėmesio, tuo geriau tas pastangų indėlis pasitarnauja.

O gal anglų kalba pernelyg sunki?

Atsiriboję nuo pamokų ir paskaitų temos keliame klausimą: gal ta anglų kalba paprasčiausiai yra sunki, tad ne kiekvienam lemta ją perprasti? Visgi ne, nes sakoma, kad ji kaip tik gana lengva. Štai mūsiškė – lietuvių – sudėtingesnė.

Aišku, visi žmonės gabūs savose srityse. Vienam lengviau išmokti anglų kalbą, o kitam – išspręsti matematinę lygtį. Vienam patinka automobiliai, o kitam – riedlentės. Ir t. t. Šiaip ar taip, anglų kalba nėra taip sunkiai perprantama, kad reikėtų atsisakyti minties išmokti.

Negatyvumas

O juk negatyvumas yra viena iš priežasčių, lemianti tokias frazes kaip „neišmokstu aš tos užsienio kalbos“. Kaip pasiekti rezultatą, jei mintyse tik „neišmoksiu“, „neprisimenu“, „anglų kalba ne man“? Deja, tradicinės sistemos ne visada pozityvios. Ne visuomet gramatika taip lengvai „perkandama“, ne kiekvienas žodis iškart įsimenamas.

Pozityvumas

Pagalvokite apie paukštelį kolibrį – toks mažas, o toks greitas. Lygiai taip pat ir „Kolibrio metodas“, apie kurį galite sužinoti adresu http://www.kolibriometodas.lt/. Jokio negatyvaus nusiteikimo, jokių komplikuotų sprendimų ar įsigilinimo į tūkstančius gramatikos taisyklių.

Kai kada veiksmai akivaizdžiai neefektyvūs, bet jie vis tiek kartojami. Gal tai vadinama rutina, gal būtų galima apibūdinti ir kitaip, bet svarbiausia, kad jie nepriartina prie norimo rezultato.

Lūkesčiai

Kalbant apie norimus rezultatus vertėtų užsiminti ir apie lūkesčius. Vienais atvejais jie mažesni, kitais – didesni. Pavyzdžiui, pradedančiajam svarbu įgauti pagrindus. Na, o kadaise besimokiusiam ir nemažai užmiršusiam žmogui aktualu atnaujinti įgūdžius.

Orientyrai

Gera žinoti, kad yra metodų, kaip perprasti užsienio kalbą. Apsilankę http://www.kolibriometodas.lt/ galite pasidomėti plačiau, kas gi tas „Kolibrio metodas“ ir kaip jis veikia. Įprastos priežastys, kodėl užsienio kalba vis dar neišmokta, čia negalioja. Čia galioja išmokimą skatinantys veiksniai.