Kur dėti vandenį iš buitinių nuotekų valymo įrenginių?

buitines nuotekos

Jeigu gyvenate nedidelėje gyvenvietėje – laikas pradėti galvoti apie tai, kokiais būdais planuojate valyti kartą jau panaudotą vandenį. Tai daryti reikia ne tik todėl, kad pagal LR įstatymus privaloma, tačiau ir dėl sveikatos. Dažnas naudoja šulinio vandenį, o pastarasis atsiranda iš jau anksčiau panaudoto vandens. Valymo įrenginiai yra tarsi sistema, kuri padeda gamtai susitvarkyti su kartą jau panaudotu vandeniu.

Jeigu jau įsigijote sistemą, tokiu atveju reikia apgalvoti, kur planuojate padėti kartą jau panaudotą ir vėliau išvalytą vandenį. Galite pasirinkti vieną iš dviejų alternatyvų. Galite pasirinkti jas abi, tačiau tokiu atveju investicijos bus didesnės. Alternatyvos: vanduo bus kaupiamas specialioje cisternoje arba išleidžiamas į vandens telkinius.

Antrą kartą panaudojamas vanduo ir specialios vandens cisternos

Viena iš alternatyvų, kur galima dėti kartą jau panaudotą vandenį – laikyti jį specialiose cisternose. Dažniausiai cisternos siūlomos kartu su įrenginiais. Tad nereikės skirti atskiro laiko jų paieškoms.

Cisternos dažniausiai pasirenkamos įvertinus šiuos gaminio pliusus:

  • Jeigu greta Jūsų namų nėra jokio vandens telkinio, tokiu atveju tai vienintelė alternatyva, kuri leidžia naudotis valymo įrenginiais. Būtina pasirūpinti vandeniu, kuris kartą jau išvalytas ir dažnai cisternos yra vienintelė išeitis

  • Jose kaupiamas vanduo gali būti panaudojamas antrą kartą. Tai leidžia nemažai sutaupyti. Pavyzdžiui, jeigu greta namų turite nuosavus daržus – šiuo vandeniu galima laistyti augalus. Taip sumažinsite išlaidas vandeniui ir tokiu atveju valymo įrenginiai po kiek laiko paprasčiausiai atsipirks.

  • Galiausiai, minėtos cisternos nėra tokios brangios, kaip galėjote pagalvoti. Jų pasirinkimas yra labai skirtingas ir kiekvienas asmuo pagal poreikius gali pasirinkti jam tinkamą variantą. Svarbiausia, kad spėtumėte panaudotų vandenį, kuris bus kaupiamas.

Vanduo, kuris grįžta atgal į gamtą

Kita alternatyva yra išvalyto vandens išleidimas į vandens telkinį, jeigu toks yra greta Jūsų namų. Tai labai puikus būdas užtikrinti, kad pė arba vandens telkinys visada bus pilnas švaraus bei gaivaus vandens. Jeigu tas vandens telkinys yra labai arti Jūsų namų, tokiu atveju gerai. Tačiau kai jis kiek tolėliau – teks rūpintis vamzdžių tiesimu, o tai gali būti nemaža papildoma investicija. Tad kai galvojate apie cisternas, kurios Jums gali kainuoti įvertinkite ir tai, kad kartais vamzdžiai galiausiai atsieina kur kas daugiau.

Kad ir kurią alternatyvą pasirinktumėte – svarbiausia, kad ji puikiai tiktų Jūsų atveju. Siūlome nepamiršti, kad konsultacija su profesionalu yra pats tiesiausias kelias į sėkmę ir į sėkmingą įrangos panaudojimą, tvarkingą vandens valymą. Valymo įrenginiai yra labai skirtingi ir šiuo metu galima atrasti itin platų skirtingos technikos pasirinkimą. Labai dažnai net ir nuo grunto, kuriame bus montuojama įranga, gali tekti pasirinkti konkretų modelį, kadangi kitas paprasčiausiai netinka.

Nepamirškite, kad tai investicija visam gyvenimui, tad geriau pirma paskirta suma būna kiek didesnė, tačiau įsigykite įrangą, kuri atitinka CE reikalavimus ir kuri tikrai veiks kokybiškai bei ilgus metus. Taip pat įvertinkite ir kuri vandens išleidimo technologija geriausiai atitinka Jūsų poreikius.