NEMOKAMA REKLAMA INTERNETE – AR ŠIANDIEN TAI ĮMANOMA?

„Jei tavęs nėra internete – tavęs nėra niekur“, tai garsioji B. Gatesfrazė, kuri puikiai atspindi šiandienos realybę. Verslo atstovai, naujų prekinių ženklų atstovai šią tiesą puikiai žino, ir deda visas pastangas, kad internetas taptų jų propaguojamo verslo reklamos šaltiniu. Kas metai interneto vartotojų skaičius sparčiai auga, todėl reklamuoti savo verslą internete yra kur kas geriau nei pakabinti plakatą miesto aikštėje. Kai kurie internetinės reklamos specialistai teigia, kad tradicinės reklamos priemonės ateityje gali išnykti arba jų naudojimas taps minimalus. Reklamos sukūrimas internete reikalauja mažiau kaštų ir turi žymiai didesnį susidomėjimą. Žinoma, kokybiška reklama nemažai kainuoja, reikia išmanyti tendencijas, sugebėti generuoti ir pritaikyti tam tikrus rinkodaros įrankius. Tačiau, ar įmanoma reklamuotis internete mažomis sąnaudomis arba apskritai nemokamai?

Socialiniai tinklai

Vienas iš nemokamų reklamos būdų internete – rekomendacijos socialiniuose tinkluose. Jei klientą aptarnavote profesionaliai ir jis liko patenkintas tiek aptarnavimu, tiek paslauga ar preke, paprašykite paminėti jus socialiniuose tinkluose ar palikti rekomendaciją. Tokiu būdu skleidžiamos rekomendacijos gali atnešti ne tik naujų klientų, bet ir užtarnauti tam tikrą reputaciją.

Socialiniai tinklai yra puiki informacijos sklaidos priemonė. Pavyzdžiui, tiesioginė Facebook transliacija šiomis dienomis yra itin populiari, pritraukianti didelius žmonių srautus. Panaudokite tai savo verslo reklamai. Nufilmuokite save, papasakokite apie savo verslą. Paprašykite savo draugų ar šeimos narių, kad nufilmuotų jus darbo vietoje. Papasakokite, ko siekiate, kaip dirbate. Arba jau nufilmuotąvideo kelkite į Youtube ar Instagram. Aprašyme pristatykite savo verslą, pateikite nuorodą į savo interneto puslapį. Vaizdinė reklama yra supergalingas įrankis, ypač, jei filmukus kursite nuolatos.

Interneto puslapis

Tikriausiai daugeliui kyla klausimas, kaip susikurti interneto svetainę nemokamai? Bet taip, tai įmanoma, ir visiškai nemokamai.Jei esate startuolis ir verslo pradžiai didelių investicijų neturite, skyrę vos keletą minučių galite nemokamai susikurti savo verslo pristatymo puslapį,pavyzdžiui, Versliukai.lt portale ir tapti matomais potencialiems klientams. Jei to nepakanka, yra ne viena interneto puslapių tarnyba, leidžianti visiškai nemokamai susikurti puslapį be jokių dizaino ar programavimo įgūdžių (Weebly, WordPress…). Susikūrę didesnį puslapį turite ne tik vietą, kurioje galite paskelbti plačiajam pasauliui, kad egzistuojate, bet ir kokias paslaugas siūlote, ką parduodate, kokiomis vertybėmis vadovaujatės. Savo interneto puslapyje galite skelbti informaciją apie įvairias akcijas, nuolaidas ir visa tai dalintis socialiniuose tinkluose. Taip sulauksite nemažai dėmesio iš potencialių klientų.