Nuoseklus vertimas: svarbiausi klausimai ir atsakymai

Nors vertimo paslaugos populiarėja vis labiau, nesunku pastebėti, kad nemažai daliai šiomis paslaugomis planuojančių pasinaudoti žmonių, kyla įvairių klausimų. Ne išimtis yra ir nuoseklus vertimas: susidomėjusieji šia paslauga, turi daug įvairių klausimų. Taigi, jei norite vos per kelias minutes sužinoti viską, ką reikia žinotu apie nuoseklųjį vertimą, pats metas susipažinti su šiais klausimais bei atsakymais.Nuoseklus vertimas

Kas yra nuoseklus vertimas?

Savaime suprantama, pats svarbiausias dalykas susipažinti su šio vertimo sąvoka. Taigi, ką iš tiesų vadiname nuosekliuoju vertimu? Pirmiausia reikėtų suvokti, jog tai yra viena iš žodinio vertimo rūšių. Vertėjas pradeda versti informaciją po to, kai pranešėjas nustoja kalbėti. Taigi, pranešėjas, kalbėdamas daro pauzes, kurių metu vertėjas išverčia informaciją pasirinkta kalba. Vertimas dažniausiai pradedamas tuomet, kai pranešėjas pasako keletą sakinių.

Kuomet nuoseklus vertimas yra tinkamiausias sprendimas?

Šis vertimas dažniausiai yra reikalingas renginių metu, kuriuose dalyvauja nedaug žmonių. Pavyzdžiui, vykstant deryboms tiesiogiai, virtualiai arba telefonu, spaudos konferencijų, prezentacijų parodų, delegacijų metu.

Kokia yra nuosekliojo vertimo nauda?

Taigi, pats metas pakalbėti ir apie šio pasirinkimo privalumus, na, o, jų tikrai netrūksta. Tam, kad būtų galima suteikti šio tipo vertimo paslaugas, nereikia nuomoti specialios įrangos; puikiai tinka naudoti tam tikrų veiksmų eigoje (pavyzdžiui, vykstant deryboms ar pasitarimui), dalyviai turi daugiau laisvo laiko.

Ko reikalauja šis vertimo būdas?

Savaime suprantama, šis vertimo būdas reikalauja ne tik puikių pasirinktos kalbos žinių, bet ir atsakingumo, maksimalios koncentracijos, atsakingumo, pastabumo, ir, žinoma, geros atminties.

Kokia yra šios paslaugos kaina?

Na, ir, žinoma, vienas labiausiai dominančių klausimų, yra susijęs su nuoseklaus vertimo kaina. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad skirtingi vertimų biurai gali taikyti skirtingus vertimų įkainius, todėl pats geriausias pasirinkimas – išsirinkti bent kelis vertimų biurus ir susisiekti su jais dėl kainų aptarimo. Laiko sugaišite ne tiek jau ir daug (didžioji dalis vertimų biurų, į užklausas dėl paslaugų kainos, sureaguoja per 15 minučių), tačiau būsite tikri, kad pasirinkote patį geriausią variantą.