Privačios paskolos išduodamos tik su nekilnojamo turto įkeitimu

greitas kreditasPalankių skolinimosi sąlygų ieškantys vartotojai dabar turėtų ieškoti privačios paskolos, o ne įprasto vartojimo kredito, nes mat privačių kredito teikėjų išduodamos paskolos šiuo metu yra daug pigesnės. Vis daugiau žmonių renkasi nebe įprastas greitųjų kreditų bendroves, o būtent paprastus fizinius asmenis, kurie užsiima pinigų skolinimu. Nors vartojimo kredito įstatymas fiziniams asmenims draudžia užsiimti vartojimo paskolų teikimų, reikėtų pabrėžti, kad tie privatūs kreditoriai siūlo ne paprastas, o būtent tas paskolas, kurios išduodamos tik įkeitus nekilnojamą turtą. Paprastus vartojimo kreditus išduoti gali tik juridiniais asmenys ir jie turi būti registruoti viešajame vartojimo kredito davėjų sąraše, bet tie fiziniais asmenys, kurie skolina gavus nekilnojamo turto įkeitimą, tokiame sąraše neturi registruotis, todėl jie tokia veikla gali užsiimti be apribojimų, kurie taikomi vartojimo kredito bendrovės.

Bendrai kalbant, vartotojams privačių kredito teikėjų paskolas siūloma rinktis todėl, kad turint nekilnojamą turtą ir jį įkeitus, galima gauti itin palankias skolinimosi sąlygas. Tos sąlygos geresnės nei siūlo greitųjų paskolų bendrovės. Žinoma, nereikia pamiršti, kad skolinantis iš privačių kreditorių nepakaks tik turėti nekilnojamą turtą – sudarant paskolos sutartį teks pasirašyti ir hipotekos sutartį. Būtent hipotekos sutartis bus didžiausia garantija kredito teikėjui – jeigu jūs paskolos negrąžinsite, tai bus nemaža tikimybė, kad prarasite savo įkeistą nekilnojamą turtą.

Kas liečia geresnes skolinimosi sąlygas, tai paprasčiausiai reikėtų paminėti, kad privatūs kreditoriai, išduodami privačias paskolas, su kiekvienu klientu derasi atskirai. Vienam klientui gali būti pasiūlyta viena palūkanų norma, kitam – kita. Daug kas priklauso nuo įkeičiamos nekilnojamo turto vertės. Ypatingai dėmesį reikėtų atkreipti ir į komercinius bankus. Palyginimui – komerciniai bankai kol kas žiūri ir į nekilnojamo turto vertę, galimą vertės kaitą ateityje, o štai privatūs kredito teikėjai į nekilnojamo turto vertę atsižvelgia tik kartą ir ateityje, esant vertės pokyčiams, niekas nesikeičia – klientas neturi mokėti jokių papildomų sumų dėl NT nuvertėjimo.

Jeigu norite geriausių skolinimosi sąlygų, tai turint NT naudingiau būtų kreiptis į privačius paskolų teikėjus, nes jie neretai siūlo geresnes sąlygas nei komerciniai bankai.