1. Ką reiškia sužadėtuvės?
Dviejų žmonių abipusis pažadas tuoktis vadinamas sužadėtuvėmis. Sužadėtuvėmis pora liudija norą tuoktis. Nesvarbu, ar partneriai yra tos pačios lyties, ar skirtingų lyčių. Siūlymo ritualas yra senovės tradicija, kuri praktikuojama kelis šimtus metų. Anksčiau buvo įprasta, kad būsimas vyras vedė derybas dėl nuotakos tėvo. Jei abu sutiko, jaunikis senovės Germanijoje (maždaug iki 300 m. Pr. Kr.) Nuotakos tėvui perdavė vadinamąjį vedybinį kraitį – savotišką pradinį įnašą. Tai buvo laikoma oficialiu užsiėmimu. Vėliau atvirkštinis prekių mainai tapo įprasti, nuotaka ir jos šeima įnešė vedybinį kraitį. Šiandien – bent jau vakarų šalyse – sužadėtuvės yra emocinga ir romantiška proga. Prekių mainai pasikeitė į sužadėtuvių žiedas su briliantu . Tačiau prasmė susituokti, liko ta pati.
Susižadėjimas yra oficialus pranešimas apie ketinimą tuoktis. Priėmę santuokos pasiūlymą, abu partneriai išreiškia valią susituokti. Todėl sužadėtuvės yra ne daugiau ir ne mažiau kaip viešas (ne slaptas) pranešimas susituokti. Su vestuvių ceremonija planas įgyvendinamas praktiškai. Daugiau nei 80% porų vestuves švenčia per vienerius metus nuo susižadėjimo. Daugeliui porų ir jų šeimų pasiūlymas yra pradinis ženklas norint pradėti vestuves.
Ar pasiūlymas yra švenčiamas?
Anksčiau būdavo įprasta švęsti sužadėtuves su šeima. Panašiai kaip ir vestuvėms, šį renginį organizuoja nuotakos tėvai. Nesvarbu, ar pora organizuoja sužadėtuvių vakarėlį, ar ne, dažnai priklauso nuo jų kultūrinės kilmės. Tokiose šalyse kaip Indija ir Turkija šventės po sužadėtuvių yra svarbi vestuvių dalis. Svarbiausia šių švenčių dalis yra sužadėtuvių žiedų mainai. Vyras taip pat gauna.
Ar sužadėtuvių žiedas yra būtinas pasiūlymas?
Ne, nebe! Tačiau vis populiariau, kai poros per pasiūlymą dovanoja sužadėtuvių žiedą. Tai laikoma matomu teigiamai atsakytos santuokos pasiūlymo ženklu. Pavyzdžiui, Vokietijoje poros nešioja sužadėtuvių žiedą ant kairės rankos bevardžio piršto. Apvali žiedo forma simbolizuoja begalinę meilę, kurią užantspauduoja vestuvės. Vis daugiau porų vėl renkasi sužadėtuvių žiedą. Iki 60-tųjų buvo gana įprasta susižadėti be žiedo. Šiandien daugumai porų žiedas yra svarbi sėkmingo pasiūlymo dalis!