Verslas ar samdomas darbas – ką rinktis?

dezes

Kurti verslą ar ieškotis darbo? Stipriai neįsigilinus, šis klausimas gali atrodyti ganėtinai paprastas, tačiau pagalvojus gerai, vienintelio teisingo atsakymo į šį sudėtingą klausimą matyt nerastume. Kokį variantą pasirinkti galiausiai nulemia labai daug skirtingų faktorių: gyvenimiška patirtis, finansiniai tikslai, ambicijos ar net charakterio savybės. Pavyzdžiui, jei žmogus nuo vaikystės buvo verslus, žino kas yra verslas ir pats stengiasi užsidirbti pinigus, tuomet greičiausiai jis pasuks verslininko keliu. Iš kitos pusės, jei žmogus pasirinko savo specialybę ir nori siekti karjeros aukštumų, tuomet jis ieškos darbo pagal savo sritį.

Taigi, vienintelio teisingo atsakymo į klausimą „verslas ar darbas?“ tikrai nėra, todėl gilinantis į temą matyt reikėtų plačiau aptarti kiekvieno iš galimų pasirinkimų privalumus bei trūkumus.

Verslo privalumai

Pradėkime nuo to, kad nuosavas verslas leidžia tikėtis didesnių pajamų. Jei jūsų įkurtam verslui seksis, tuomet uždirbsite žymiai daugiau už samdomą darbuotoją. Sekantis privalumas būtų aktualus lyderio savybių turinčiam žmogui – savo versle pats priimsite svarbiausius strateginius sprendimus.

Verslo trūkumai

Dabar apžvelkime ir verslo trūkumus. Verslas visuomet neatsiejamas nuo nežinomybės ir neapibrėžtumų, todėl pačioje pradžioje neturėsite šimtaprocentinės garantijos, kad jūsų verslas pasiseks. Tokie dalykai kaip klientų aptarnavimas, finansavimas verslui ar konkurentų analizė yra ypatingai svarbūs aspektai, todėl teks nuolat su jais susidurti. Taigi, žmonėms kuriems gyvenime svarbus ramus miegas ir stabilumas – naujas verslas sukeltų daug nereikalingos įtampos ir tikriausiai būtų ne pats geriausias galimas karjeros pasirinkimas.

Darbo privalumai

Dabar pakalbėkime apie nuolatinio darbo privalumus. Visų pirma, darbuotojas tiksliai žino kada ir kokį atlyginimą jis gaus, todėl gyvenime atsiranda tam tikras stabilumas. Taip pat darbuotojas turi aiškiai nustatytas darbo valandas, todėl dažniausiai gali iš anksto planuotis savo darbotvarkę ir laisvalaikį.

Darbo trūkumai

Iš kitos pusės, fiksuotas atlyginimas dažniausiai reiškia, kad jis ilgesnį laiką bus pastovus ir nedidės. Darbuotojų atlyginimai kaip taisyklė taip pat yra mažesni už verslo savininkų. Taip pat, dirbdami darbovietėje, turėsite prisitaikyti prie jos vidaus taisyklių, todėl toks darbas gali pradėti varžyti kūrybiškas asmenybes. Žinoma, kaip samdomas darbuotojas turėsite ir viršininką, kuris seks jūsų darbo rezultatus.

Apibendrinant, galima sakyti, kad nuosavas verslas ir samdomas darbas kiekvienas turi savo privalumų ir trūkumų. Renkantis kuriuo keliu eiti, visų pirma reikėtų atsižvelgti į savo asmenines savybes ir gyvenimo tikslus. Tuos kurie pasirinko verslininko kelią – kviečiu ir toliau siekti savo tikslų, o samdomo darbuotojo kelią pasirinkusiems žmonėms, norėčiau palinkėti sėkmės profesinėje veikloje.