Ar galima Lietuvoje keliauti automobiliu?

toyota yarisŠią vasarą išsiruošiau į kelionę automobiliu po Lietuvą. Visai savaitei! Dar su trimis draugais sugalvojome pamatyti kuo daugiau lankytinų objektų , gamtos paminklų, kultūrinio paveldo ir visokių įdomybių. Turėjome savaitę laiko ir išsiruošėme į kelionę po Lietuvą. Pradžioje teko pasirinkti automobilį – vienas draugas siūlė savo miniveną – sakė bus erdvu patogu, tačiau ir degalų nemažai sunaudosime. Kitas pasirinkimas buvo Toyota yaris – nedidelis, tačiau ir ne itin talpus automobiliukas. Pliusas – mažos kuro sąnaudos. Kadangi tam teikėme prioritetą, tai ir pasirinkome toyotą yarį. Kelionė prasideda.

Keliavome iš Vilniaus link Varėnos. Pirmas sustojimas – Trakų pilis (kiek per aplinkui, tiesa?). Tačiau ne visi iš mūsų yra buvę Trakų pilyje, taigi ja ir aplankėme. Toliau važiavome link Paluknio ir kurį laikome stebėjome aerodromą – kaip kyla ir leidžiasi lėktuvėliai, sklandytuvai. Važiuodami link Valkininkų užsukome pažiūrėti į garsų Pirčiupių kaimą – kadaise nukentėjusį nuo karo padarinių. Toliau Valkininkai – juose nieko įdomaus nematėme, tik pravažiavome. Tiesa, čia jau pasimatė Dzūkija – šalia kelio gausu grybus ir uogas pardavinėjančių žmonių. Nusipirkome indelį uogų ir tęsėme kelionę toliau. Varėna pasirodė įdomus miestelis, nors tiesą pasakius ilgai čia neužsibuvom – skubėjom pamatyti Merkinės piliakalnį ir tris didžiuosiu Dzūkijos ežerus.

O ežerai mus gerokai pristabdė. Aplankėme Obeliją, paskui Metelį, bet didžiausią įspūdį paliko Dusia. Čia – kaip jūra. Smėlėtas krantas, dugnas, o ir toli įbristi galima, mat ežeras ilgai yra seklus.

Kitą rytą sėdome į savo yarį ir patraukėme link Veisiejų. Reikia pažymėti, kad Toyota yaris pirmą dieną mūsų nenuvylė – nebuvo čia jau taip ankšta, kaip galėjo pasirodyti. Tad visi laimingi keliavome toliau. Veisiejai mums išties patiko. Aplink – ežerai. O ir pats miestelis čia sutvarkytas, gražus.

Toliau tęsėme kelionė pro Pietų Lietuvą link jūros. Aplankėme kelis miestus ir miestelius. Nežinant, kas juose yra įdomaus, tenka vaikščioti aplink ir dairytis, o kartais ir vietinių pasiklausti, tačiau šie dažnai atsako, kad nelabai čia kas įdomaus ir yra…

Kelionę baigėme prie jūros. Pakrantėje – daug kaimelių ir miestų, kuriuos įdomu aplankyti. Taigi paskutines 4 dienas žvalgėme visą pajūrį ir žiūrėjome, kur galėsime atsivežti savo vaikus ir ką įdomaus jiems parodyti jų gimtinėje.

Parašykite komentarą