Durys. Kaip jas išsirinkti

durysStatote savo būstą ir renkatės jo duris? Svarbiausia, apie duris pradėti galvoti laiku – tai yra tada, kai jūsų būsto sienos dar tik kyla. Štai tada reikia tiksliai apgalvoti, kur statysite duris, apsispręsti dėl jų aukščio ir pločio. Patogiausia naudoti standartinių išmatavimų duris. Žinoma, jeigu reikia, nesunkiai užsisakysite ir nestandartines duris, tačiau tokiu atveju kaina smarkiai padidės. Standartinių durų matai: aukštis 2,05–2,15 cm, plotis 70, 80 arba 90 cm, sienos storis turėtų būti maždaug 12 cm. Kaip matote, netgi standartinių durų yra keletas pasirinkimų, tad jas nesunkiai priderinsite savo interjere.

Kadangi paprastai namuose durų būna nemažai, todėl labai svarbu, kad jos harmoningai derėtų bendroje aplinkoje. Reiktų tinkamai pasirinkti durų spalvą, puošybos elementus, rankenas ir pan. Tačiau labiausiai reikia žiūrėti, kad būtų patogus durų dydis, o jos atsidarytų tinkama jums kryptimi. Šiaip griežtų taisyklių čia nėra. Tad durų dydį geriausia rinktis atsižvelgiant į patalpą ir jos paskirtį. Atkreipkite dėmesį, kad platesnės durys tarsi praplečia visą erdvę. Tad svetainėje paprastai jos ir statomos platesnės. Anksčiau, pavyzdžiui, dažnai būdavo susiaurinamos tualeto duris, tačiau dabar tokių eksperimentų vengiama, nes į šią patalpą einama juk ne taip ir retai. Priklausomai nuo to, tarp kokių patalpų statomos durys, nuo pačių patalpų dydžio bei bendro išdėstymo, pasirenkama ir kryptis, į kurią jos atsidarys. Nepamirškite atsižvelgti į tai, kurioje vietoje bus sumontuoti elektros lizdai ar jungikliai.

Durys gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Vidaus durys dažniausiai būna medienos drožlių plokščių. Tokias duris galima nudažyti arba padengti laminatu. Prabangesnės, o kartu ir brangesnės bus medinės durys. Tačiau, statant tokias duris, derėtų įvertinti medžio savybes. Pavyzdžiui, jeigu medinės durys statomos vonios kambaryje, specialistai pataria durų apačioje įtaisyti ventiliacijos groteles, taip bus užtikrinta tinkama vonios kambario ventiliacija.

Išorinės būsto durys dažniausiai būna šarvuotos, kad užtikrintų būsto saugumą ir privatumą. Tačiau atminkite, kad tokių durų patikimumą lemia durų užraktas, o ne pačios durys. Šiuo atveju durų konstrukcijų storis nėra toks svarbus, kaip tinkama spyna. Tokiose duryse dažnai statoma viena, tačiau kokybiška spyna.

 

 

 

 

Parašykite komentarą