Ką veiksime baigę studijas

Darbo skelbimaiStudentų, baigusių studijas ateities perspektyvos atrodo liūdnos. Nemaža dalis studentų nė neįsivaizduoja, ką veiks po studijų netgi tuomet kai iki studijų pabaigos yra likę vos keletas mėnesių. Ar ne graudi situacija? Panašu, kad Lietuvoje yra didelis studentų perteklius. Darbdaviai dažnai nė nenori žiūrėti į tuos, kurie prašosi į darbą, neturėdami patirties. Ką gi daryti studentui, baigusiam studijas ir neturinčiam nė menkiausio įsivaizdavimo, ką dirbti? Juk tik nedidelė dalis žmonių dirba pagal savo įgytą specialybę. Na… bet kokiu atveju teks naršyti po darbo skelbimus ar…ar tęsti studijas? Pagalvokime apie pasirinkimus.

Žinoma, pirmas dalykas šaunantis į galvą pagalvojus apie studijų pabaigą yra darbas. Kokio jo ieškoti? Kur ieškoti? Žiūrėti darbo skelbimus ir žiūrėti, kur galima būtų dirbti? Na… ne pats geriausias variantas. Geriau yra žinoti, ką nori dirbti. Tuomet ir motyvacija darbinantis bus didesnė. Dažniausiai tai atsispindi ir darbo pokalbyje. Jei žinai, ką nori dirbti, gali tobulėti toje srityje. Skaityti knygas, klausytis audioknygų, lankyti seminarus. Na tiesiog plėsti savo žinias dominančioje srityje. Taip, nors ir neturėdamas darbo patirties, turėsi šiokį tokį pranašumą ir galbūt atkreipsi potencialaus darbdavio dėmesį. Nors gerai apmokamą darbą Lietuvoje atrasti yra sunku, tačiau dirbti Lietuvoje yra paprastesnis variantas negu važiuoti į užsienį. Nors kai kurie renkasi ir tai…

Tikriausiai matei, jog įvairūs darbo skelbimai lietuviškuose portaluose siūlo ne tik darbą Lietuvoje, bet ir užsienyje. Štai nemaža dalis ir dirba sunkius darbus Norvegijoje, Vokietijoje, Anglijoje. Kodėl sunkius? Dažnai girdint emigrantų istorijas, sužinome apie 14 – os ir daugiau valandų darbo dieną, be išeiginių, be savaitgalių, be atostogų. Žinoma, užsienyje atlyginimai skiriasi nuo lietuviškų kelis kartus. Jei pavyktų susirasti pakankamai nesunkų darbą, tuomet verta išvažiuoti keliems mėnesiams padirbėti. Bet jei tokio darbo nerasite, gali tekti lankstyti nugarą fabrikuose ar braškių plantacijose, kas dirbant po 14 valandų per dieną sveikatai teigiamai neatsilieps.

Trečias variantas – kurti savo verslą ar dirbti laisvai samdomu darbuotoju. Tam reikia daugiau kūrybiškumo, pasiaukojimo ir žinoma, žinojimo, ko nori ir ką gali. Džiugu kai žmonės tą žino ir pasirenką tą kelią, kuriuo iš tikrųjų nori eiti.

Parašykite komentarą