Kaip įrengti vėdinimo sistemą?

Oro apykaita individualiame name arba bute yra labai reikalinga. Kai namuose bloga ventiliacija, mūsų plaučiams trūksta deguonies, todėl jaučiamės pavargę, blogai išsimiegame, nuolat erzina maisto, gyvūnų ir kiti kvapai. Vasarą vėdinimas tampa mažiau aktualus nes tuomet rūpi kaip atvėsinti namus, tačiau ilgesnę metų dalį kiekvienam iš mūsų būtų naudinga namuose turėti vėdinimo sistemą. Kai vėdinimo negalime užsitikrinti natūraliai, belieka tik įsirengti vėdinimo sistemą. Iš ko susideda vėdinimo sistema ir kaip ją įrengti?

Jūsų namams tinka ne visi rekuperatoriai

Pati brangiausia vėdinimo sistemos dalis yra rekuperatorius. Jis parenkamas pagal apskaičiuotą patalpų dydį kubiniais metrai. Rekuperatorių kainos svyruoja nuo 1000 iki 6000 eurų, kaina priklauso nuo rekuperatoriaus galingumo – kiek kūbininių metrų oro gali įrenginys apdoroti per valandą. Šioje vietoje taupyti negalima, reikia rinktis tokį kuris sugebės užtikrinti reikiamą oro apykaitą. Kartu su su rekuperatoriumi gausite nuotolinio valdymo pultą, pašildymo teną ir kaip dovaną pardavėjas gali pridėti papildomų oro filtrų.

Įrengimo ypatumai ir klaidos

Vėdinimo sistemų montavimas yra kruopštus ir laiko reikalaujantis darbas. Tiek daug sumokėjus už detales, montavimo klaidų negalima padaryti. Tarkime, nusprendėte rekuperatorių sumontuoti palėpėje. Tai geras pasirinkimas, rekuperatorių šioje vietoje būtų geriausia tvirtinti prie sienos specialiais laikikliais. Lanksčius ortakius išvedžiokite pagal schemą kurią gavote iš vėdinimo sistemų specialistų. Sistemai galima naudoti ir kietus plastmasinius ortakius, juos reikia užtvirtinti pergrežiant varžteliais kiaurai ir jungimo linijas izoliuojant aliuminio folijos juosta. Galima kartu naudoti ir hermetiką, taip jungtys bus užsandarintos dar patikimiau. Visų tipų ortakius apšiltinkite 3-5 cm vata su aliuminio pagrindu. Atkreipkite dėmesį, kad ortakių paskirstymo dėžės taip pat turi būti pritvirtintos labai standžiai kad nebūtų jokių vibracijų. Priešingu atveju, praėjus kuriam laikus gali atsirasti pašaliniai garsai, o atlikus apdailą, nebus galima pataisyti. Ortakių priežiūrą yra lengviau atlikti kai jie sumontuoti palėpėje o ne lubose, todėl pagalvokite apie tai iš anksto ir įrenkite vieno kambario lubose kopetėles į palėpę.