Kaip maitinti savo šunį

Vokieciu aviganisKokį maistą valgo jūsų geriausias šeimos draugas? Jei iki šiol tam didelio ir išskirtinio dėmesio nebuvote linkę skirti, pats metas tai pakeisti. Nepaisant to, kad nemaža dalis šunų augintojų mano, jog visiškai pakanka įsigyti patį pigiausią sausą šunų maistą – tokios klaidos daryti neturėtumėte. Tiek mums, tiek ir šunims labai svarbu maitintis sveikai ir subalansuotai. Tai, kas patenka į jūsų augintinio skrandį, turi tiesioginės įtakos jo gyvenimo kokybei ir trukmei, todėl jei mylite savo šunį ir jums rūpi jo gerovė – būtinai pasirūpinkite, kad jo mitybos racioną sudarytų būtent tai, ko reikia konkrečiai šunų veislei.

  • Visų pirma turite pasidomėti, koks šunų maistas geriausiai tinka jūsų šuns veislei. Pavyzdžiui, Vilksuniai ar Vokieciu aviganis turėtų valgyti visiškai kitokios rūšies maistą nei tuo tarpu Biglis ar Jorkšyro terjeras, todėl atsižvelgdami į veislę, pasirinkite ir maisto rūšį. Tokią informaciją galite rasti tiek specializuotuose internetiniuose tinklalapiuose, tiek ir konsultuodamiesi su šios srities specialistais (pvz., veterinarais, kinologais, patyrusiais šunų maisto prekybininkais ir kt.).
  • Taip pat nemažai daliai žmonių gali kilti klausimas – rinktis sausą ar skardinėse parduodamą šunų maistą. Tai vėlgi priklauso nuo konkretaus gamintojo ir atitinkamos situacijos. Galbūt jūsų veterinaras atsižvelgdamas į jūsų augintinio būklę patars jį maitinti šlapesniu maistu (t.y. maistu iš skardinių), o gal priešingai – rekomenduos rinktis sausą maistą. Todėl tokius sprendimus visuomet grįskite profesionalų nuomone.
  • Dar viena pakankamai dažna praktika – tai maisto gaminimas namuose. Nemaža dalis šunų augintojų yra pratę maistą gaminti patys, t.y. įprastai jį sudaro tam tikros košės, kurias sudaro grūdinės kultūros ir mėsa. Nors tai nėra prastas pasirinkimas, galite neabejoti, kad visa tai užims labai daug laiko ir pareikalaus papildomų pastangų. Tuo tarpu šuo ne visuomet gaus visas reikiamas medžiagas, kadangi tuo atveju, jei namuose gaminamas maistas būna vienodas, jūsų augintinis gauna tik tam tikrų vitaminų ir mineralų. Būtent dėl šios priežasties kur kas efektyviau rinktis patikimų gamintojų sausą šunų maistą.

Parašykite komentarą