Kaip nesuklysti renkantis fotografą

fotografas VilniujeVisiems ateina metas, kai prireikia profesionalaus fotografo paslaugų. Ar tai vestuvės, ar krikštynos, ar šeimyninė fotosesija, galų gale – gal tiesiog klasės išleistuvių fotografiją. Tačiau tokių progų metu verstis neprofesionalia draugų ar pažįstamų fotografija yra tikrai rizikinga. Kad ir koks naujas būtų jūsų ar jūsų draugo išmanusis telefonas, kad ir kiek pikselių jis turėtų, kad ir kaip tas žmogus mėgtų fotografuoti savo katę ar šunį – tai toli gražu nereiškia, kad jis gali išspausti bent vidutines vestuvių ar krikštynų nuotraukos. Tokiose srityse dirba profesionalai, jei reikia, darbus atlieka įvairiuose Lietuvos vietose, tiek Vilniuje, tiek ir kokiame Tverečiuje, o jei susitarsite – nebus problemų gerą fotografą išsikviesti ir į jūsų naujuosius namus Londone.

Žinoma, profesionalios paslaugos kainuoja, tačiau verta pažymėti, jog tiek pačių nuotraukų kokybė, raiška, galų gale tiesiog nuotraukos idėja – visą tą gali garantuoti tik tikrai geras, patyręs fotografas, turintis didelę patirtį būtent tos srities fotografijoje. Tai taip pats svarbu – puikiam peizažų fotografui vestuvių fotografiją gali būti visiškai nauja sritis, kur jis laisvai gali nepadaryti nei vienos geros nuotraukos. Visur yra sava specifika, ir vien prabangi ir gera fotografavimo technika čia neišgelbės. Tad renkantis fotografą tiek Vilniuje, tiek bet kuriame kitame mieste atkreipkite dėmesį į jo specifinę patirtį, būtent tokią, kokios jums reikia.

Labai svarbus dalykas – fotografo stilius, požiūris tiek į nuotrauką, tiek į gyvenimą apskritai. Ir tai turėtų sutapti su jūsų požiūriu. Būna taip, jog vieni fotografai mėgsta portretines nuotraukas, kuomet žmonės tiesiog pozuoja. Tai – puikus žanras, tačiau ar jis tinkamas vestuvėms ar krikštynoms? Toli gražu nebūtinai. Tai priklauso ir nuo jūsų – vieni mėgsta nuotraukose būti joms pasiruošę, išsišiepę, tiesiai atsistoję. Tuo tarpu kiti tokių dalykų vengia kaip maro – jų nuomone, nuotrauka turi būti kuo natūralesnė, be jokių dirbtinių pozavimų, juo labiau visiems išsirikiavus. Tad svarbu, kad šioje vietoje jūsų norai ir poreikiai sutaptų su fotografo stiliumi.

Jei savo šventę planuojate išimtinai mieste ar išimtinai gamtoje, atsižvelkite ir į tai. Gali būti, jog visą gyvenime fotografas Vilniuje tik miestą ir temato, tiek savo akimis, tiek ir pro objektyvą. Natūralu, jog jis bus puikus senamiesčio gatvelėse, tačiau gali toli gražu neturėti idėjų puikiai fotosesijai gamtoje. Atsižvelkite ir į tai.

Parašykite komentarą