Kalėdinės dovanos per kurjerius

Šių metų kalėdinis laikotarpis yra išskirtinis visomis prasmėmis. Susidariusi pandeminė situacija riboja žmonių bendravimą, koreguoja susitikimus su artimaisiais, todėl dovanų siuntimas yra ypatingai aktualus.

Tiems, kas apie dovanų siuntimą pagalvojo iš anksčiau, tikriausiai sukti per daug galvos ir jaudintis neverta. Tačiau kaip visuomet yra kategorija žmonių, kurie kalėdinių dovanų ima ieškoti paskutinėmis dienomis. O jeigu jas dar reikia ir kažkam išsiųsti, tenka gerai pasukti galvą, kad dovanos pasiektų bent jau iki Naujųjų metų.

Paskutinės minutės siuntėjams dažnai tenka nemenkai papurtyti pinigines ne tik dovanoms, bet ir jų siuntimui. Kadangi tenka ieškoti greitesnių ir brangesnių siuntimo alternatyvų, tokių kaip kurjerių tarnybos ar skubios siuntos. Tačiau net ir tokiu būdu siunčiant siuntinius šventiniu laikotarpiu negarantuojama, kad jie laiku pasieks adresatą tiek Lietuvos ribose, tiek užsienyje.

Nereikia turėti iliuzijų, kad kurjerių tarnybos – tai stebukladariai, jų resursai yra taip pat riboti. Nors kasmet prieššventiniu laikotarpiu praktiškai visos kompanijos padidina savo pajėgumus žmogiškaisiais ištekliais, tai negarantuoja, kad siuntinių siuntimas nestrigs, ypatingai siunčiant juos į užsienio šalis.

Pastebima, kad tokiu laikotarpiu stipriai išauga ir paieškos laukelio naudojimas. Dažniausiai siuntinių paieška reikalinga tada, jeigu dovana keliauja pernelyg ilgai arba norima sekti, kur siunta yra realiuoju laiku.

Siuntų sekimo paslauga yra galima visais atvejais, kai siunta yra registruojama, nepriklausomai kaip ji yra siunčiama. Kurjerių tarnybos tokią paslaugą teikia be išimties, nes jų siuntos yra visos registruojamos. Į paieškos laukelį įvedus siuntos sekimo numerį galima matyti ir preliminariai prognozuoti dovanos nukeliavimo laiku sėkmę. Bet kokiu atveju, jeigu dovanomis pasirūpiname laiku, dėl to jaudintis nereikia, o siuntos paieškos laukelis naudojamas tik pasitikrinimui.