Kamieninių ląstelių panaudojimas medicinoje

Apie kamieninių ląstelių naudą ir jų panaudojimą sveikatinimui žinome ir girdime vis dažniau. Moterys, kurios patyrė gimdymą per pastarąjį dešimtį, tikriausiai taip pat sulaukė pasiūlymo surinkti kamienines ląsteles iš naujagimio virkštelės.

Tačiau ne visiems yra žinoma, kad kamienines ląsteles šiuo metu galima nesudėtingai išgauti ir iš riebalinio audinio. Tai vadinamosios SVF (stromos vaskuliarinės frakcijos) ląstelės, kurių gausu kiekvieno žmogaus riebaliniame audinyje.

Tam, kad išgauti šias SVF ląsteles, nusiurbiamas nedidelis kiekis riebalinio audinio iš tam tikros paciento kūno vietos ir apdorojamas specialaus biotechnologinio proceso metodu. Taip gaunamas visiškai saugus preparatas, kuris nesukelia jokių šalutinių ar atmetimo reakcijų ir yra panaudojamas tik tam žmogui, iš kurio išgaunamas.

Tokios kamieninės ląstelės plačiai naudojamos estetinėje medicinoje, nes jos pasižymi regeneruojančiu poveikiu ir aktyvuoja pirmtakines ląsteles. Šių injekcijų metu atliekamos raukšlių lyginimo, odos stangrumo, sausumą mažinančios procedūros. Taip pat tai puikus būdas atstatyti odos būklę, sumažinti rando matomumą bei kitiems odos trūkumams šalinti. Regeneruojantis ląstelių poveikis suteikia odai švytėjimo, plastiškumo, todėl tai yra viena iš inovatyvių odos jauninimo procedūrų.

Kamieninių SVF ląstelių procedūra gali būti taikoma drauge su kitomis, tarkime riebalų persodinimo procedūromis. Tai sukuria dar didesnį – dvigubą rezultatą, nes tuo pačiu metu išgaunamas jauninamasis ir regeneracinis efektas.

Pati procedūra trunka labai neilgai – vos iki 10-20 minučių, priklausomai nuo problemos dydžio. Procedūra nesukelia jokių šalutinių reakcijų išskyrus tai, kad oda būna jautresnė, būdingas paraudimas, gali atsirasti nežymus niežulys. Tačiau šie nemalonūs pojūčiai paprastai jaučiami iki kelių dienų, vėliau išnyksta, o procedūros poveikis yra ilgalaikis – daugiau nei metai. Be to, nepanaudotas ląsteles galima užšaldyti ir panaudoti kitos procedūros metu.