Kokiais kriterijais rinktis stogo dangą?

stogo dangaRenkatės stogų dangas iš jau esančių projektų? Tuomet reikėtų žinoti keletą svarbių dalykų. Visų pirma, stogo forma turi atitikti jūsų namo projektą, o bendra projekto charakteristika turi derėti su sklypo lokalizacijos reikalavimais. Renkantis projektą, jums reikės atkreipti dėmesį ne tik į galimą stogo dangą, tačiau taip pat į kambarių išsidėstymą, garažo dydį. Vienas svarbiausių dalykų – stog dangos išvaizda turi patikti jums. Turbūt pastebėjote, kad apžiūrint namą stogas itin krenta į akis. Taigi, labai gerai, jeigu stogas yra patogus ir kokybiškas, sulaiko šilumą, tačiau taip pat ne ką mažiau svarbu jo puiki išvaizda. Štai keturi žingsniai, kuriais verta vadovautis, renkantis naują stogą:

1) Išsirinkite stogų dangas.
Besirenkant stogų dangas, reikia atkreipti dėmesį į prognozuojamą ilgaamžiškumą, gamintojo reputaciją, taip pat verta pasidomėti, koks prognozuojamas triukšmo lygis. Daugelis profesionalų jums pasiūlytų įsigyti stogo dangą iš kokybiškų medžiagų, kurios yra atsparios gamtos stichijoms. Pavyzdžiui, dideliems temperatūros svyravimams pakankamai atsparios keraminės stogų dangos. Jeigu norite maksimaliai izoliuoti šilumą, kad vasarą nebūtų per karšta, o žiemą galėtumėte džiaugtis pakankamai mažomis sąskaitomis už šildymą, tuomet vienas geriausių variantų yra keraminė danga su papildomu užpildu. Vienas tinkamiausių užpildų tiems, kas nori geros šilumos bei garso izoliacijos – mineralinės vilnos apšildymas.

2) Išsirinkite stogo formą.
Stogo formos pasirinkimas yra labai svarbus, kadangi ne kiekvienai formai tinka kiekviena danga. Pavyzdžiui, jeigu jūsų pasirinktas stogas yra plokščias, geriausiai tiks plieninė danga. Visgi, tai turi būti nustatoma dar prieš pradedant vykdyti statybos darbus, kadangi kitu atveju gali atsirasti netikėtumų – jeigu planuojate naudoti kitą stogų dangą, pasikonsultuokite su architektais arba statybų projektų vadovais.

3) Įvertinkite stogo kainą.
Tai yra labai aktualus dalykas, tačiau gana paprastas – kuo stogas sudėtingesnis, tuo jis brangesnis. Pavyzdžiui, jeigu stogas yra su visu komplektu dekoratyvinių elementų, jeigu reikalingi ne tik stogo langai bet ir jų stiklų tamsinimas, tuomet didelė tikimybė, kad pakloti reikės daugiau. Visgi, yra priedų, kurie kartais tiesiog būtini, pavyzdžiui, papildomos sandarinimo medžiagos. Į stogą investuoti apsimoka, kadangi gyvename šalyje, kurioje metų laikai keičiasi labai greitai ir temperatūros pokyčiai yra dideli. Su papildomomis sandarinimo medžiagomis jūs tikrai žinosite, kad stogas savo šilumos ir garso funkciją atlieka visu pajėgumu ir žiemą galėsite mėgautis mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

4) Įvertinkite, ar stogas atitinka lokalizacijos reikalavimus.
Stogo statymui didelę įtaką turi ir tai, kokioje pozicijoje stovės jūsų namas. Pavyzdžiui, jeigu namas numatomas statyti atviroje vietoje, tai galimas daiktas, kad susidursite su vėju, didesniu nei įprasta sniego kiekiu žiemą, gausiu lietumi. Jeigu tai panašu į jūsų projektą, tuomet šiuo atveju rekomenduotume statų stogą.
Dažnai su problemomis susiduria ir tie namų šeimininkai, kurių namai stovi šalia miško. Galimas daiktas, kad stogas apaugs samanomis. Ką tokiu atveju daryti? Norint išvengti šios problemos, galima įsigyti glazūruotą stogo dangą. Šios stogo dangos pagrindinė ypatybė – ji yra atspari samanoms ir dažniems krituliams bei nereikalauja didelės priežiūros.
Tikimės, kad susipažinę su šiais punktais jūs galėsite išsirinkti patį tinkamiausią stogą savo namams!

Parašykite komentarą