Kokios veiklos imtis kaime

Triušių auginimasNors kaimai šiais laikais vis tuštėja ir tuštėja, tačiau visuomet atsiranda tokių žmonių, kurie iš miestų kraustosi būtent į kaimus, sodus ar sodybas. Dažnai taip išsikraustant tenka renovuoti namą, jį atnaujinti ir vėl pritaikyti patogiam gyvenimui. Kiti gi statosi namą visiškai iš nieko, pagal savo poreikius ir mintis. Tačiau namo įsirengti nepakanka. Teks susitvarkyti ir aplinką, ją prižiūrėti, turėti, iš kur pasisemti ar įsipilti vandens. Žiemą reikės apsirūpinti malkomis ar kitu kuru, kad nebūtų šalta tūnoti ilgais šaltais žiemos vakarais. Įsirenkime ir židinį – bus jaukiau. Visgi, gyvenant toli nuo miesto, sunkiau yra susirasti darbą. Dažnai tai būna nuotolinis darbas ar veikla, susijusi su ūkiu: ūkininkavimas, triušių auginimas, galvijininkystė. Šiandien pakalbėsime, ko galima imtis, gyvenant kaime, kad nereikėtų kasdien važinėti į miestą keliasdešimt kilometrų.

Visų pirma, pagalvokime apie darbą kompiuteriu, juk tai bene pats populiariausias darbas šiais laikais. Bet dažnai kompiuterio neužtenka, reikia įsivesti ir internetą. Kai kur įsivesti internetą šiais laikais dar nėra paprasta, tačiau jei susitvarkysite, galėsite dirbti savo sodyboje. Darbus per atstumą dažniausiai tie, kurie turi kompiuterinių įgūdžių. Ar tai būtų dizaineris, ar programuotojas – šiais laikais yra daug darbų nereikalaujančių būti savo darbo vietoje. Tad galite dirbti kada norite ir iš kur norite.

Ūkininkavimas taip pat yra viena iš galimybių. Dideliam ūkiui įrengti reikės daug technikos ir viską pradėti nuo nulio bus sudėtinga. Tačiau galima įsirengti kad ir ekologinį ūkį. Nedidelį, tačiau vertingą. Galbūt tai ir nebus pagrindinis uždarbis, tačiau šiek tiek galėsite prisidėti prie atlyginimo. Kiti sprendimai, leidžiantys uždirbti daugiau yra triušių auginimas, pievagrybių auginimas, braškių auginimas. Šios ir panašios veiklos reikalauja ir pastangų, tačiau rezultatas gali pradžiuginti. Pasidomėkite plačiau ir žiūrėkite, gal sudomins?

Taip pat dirbti iš namų lengva tiems, kas užsiima įvairiais rankdarbiais. Ar tai būtų paprasta juvelyrika, ar įrankių gaminimas, ar medinių skulptūrų drožinėjimas – šie rankdarbiai gali tapti išties pelningu verslu, kuris leistų dirbti namuose, nė kojos neiškeliant link miesto pusės.

Kaip matome, galimybių yra daug. Jei tikrai nusprendėte gyventi toliau nuo miesto, pagalvokite, ar nenorėtume dirbti prie židinio ar įsitaisę hamake? Galbūt kaip tik jums ir yra skirtas toks darbas.

Parašykite komentarą