Kraujo tyrimai, genetiniai tyrimai ir daugelis kitų, yra skirti tam, kad būtų galima sužinoti svarbią informaciją, susijusią su žmogaus sveikata, tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, jog kiekvienas iš šių tyrimas – nors ir greitas, tačiau sudėtingas ir reikšmingas procesas, todėl apie kiekvieną iš jų reikia žinoti tam tikrą informaciją. Na, o šį kartą dėmesio objektu taps kraujo tyrimai.
Vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia pasakyti kalbant apie kraujo tyrimą, yra atsakymas į klausimą: kodėl žmogui apskritai yra reikalingas toks tyrimas? Jo svarba yra labai didelė, kadangi būtent kraujo tyrimai yra priemonė tam tikrų ligų ar uždegimų nustatymui.
Sėkmingai atlikus kraujo tyrimą gaunama informacija apie: eritrocitų dydį, skaičių bei formą, eritrocitų nusėdimo greitį, trombocitų skaičių, bendrą leukocitų skaičių, hemoglobino kiekį eritrocituose. Priklausomai nuo poreikio, kraujo tyrimas gali būti atliekamas bent keletą kartų metuose.
Nors kraujo tyrimas nėra sudėtinga procedūra, maža to, jos trukmė neilga, rezultatai sužinomi taip pat labai greitai, dėmesį reikia atkreipti į tai, jog žmonės, kurie nori, kad jiems būtų atliktas šis tyrimas. Kokios jos? Bene viena svarbiausių rekomendacijų yra ta, kad mažiausiai 3 valandas negalima valgyti, taip pat negalima vartoti ir jokių gėrimų (kavos, arbatos, sulčių ir pan.), tik vandenį. Tačiau svarbi yra ne tik ta diena, kuomet daromas tyrimas – akcentuotina, kad bent jau dieną prieš tyrimą, nereikėtų vartoti kepto, aštraus, riebaus maisto, nevartoti alkoholinių gėrimų. Svarbus yra ir paros laikos – dėmesį verta atkreipti į tai, kad pats geriausias laikas kraujo tyrimui daryti, yra nuo 8 valandos iki 10 valandos ryto. Tai susiję su fermentų ir hormonų kiekiu kraujyje. Ne ką mažiau svarbios yra ir kitos aplinkybės – prieš tyrimą reikia vengti stresinių situacijų, kaitrių saulės spindulių, o taip pat ir intensyvaus fizinio krūvio.
Paprastai kraujo tyrimas yra atliekamas nemokamai, tačiau priklausomai nuo kai kurių aplinkybių, situacija gali būti kitokia, tad už šį tyrimą gali tekti mokėti.
Kraujo tyrimas yra vienas iš tų tyrimų, kuris gali būti atliekamas ir profilaktiškai. Norite sužinoti, kokia yra bendra jūsų kraujo būklė? Kraujo tyrimas padės surasti atsakymą. Svarbi yra ir kita detalė – kartais gali prireikti pakartotinio kraujo tyrimo. Medicinos praktikoje gana dažnai pasitaiko atvejų, kuomet gaunami kraujo tyrimai atsakymai teigia, kad infekcijos nėra, tuo tarpu priešingas rezultatas gaunamas tik pakartotinio tyrimo metu. Pakartotina styrimas paprastai yra atliekamas po 3 – 4 dienų. Na, o tai, kad iš karto nepavyksta gauti tikslių tyrimo rezultatų tikrai nereiškia, kad tyrimas buvo netinkamai atliktas – paprastai rezultatų netikslumas yra susijęs su individualia žmogaus būkle (pavyzdžiu, pirmo turimo rezultatai gali būti netikslūs dėl nusilpusio imuniteto ar rekomendacijų nesilaikymo).
Na, o pabaigai belieka tik pasakyti, kad kraujo tyrimai yra viena iš priemonių, kuri padės užkirsti kelią ligoms. Lauku jas diagnozuoti bei garantuos greitesnę pasveikimą.