Kredito gavimo procedūra vis sudėtingėja

greita paskola internetuMinimalią algą gaunantys asmenys jau nebeturėtų tikėtis lengvos paskolos – internetu jos išduodamos tik tiems, iš kurių pajamų atėmus išlaidas, lieka pakankama suma būsimoms kreditų mėnesinėms įmokoms sumokėti. Kreditai internetu jau nebėra visiems pasiekiami, o ypač tie, kurie sunkiai verčiasi, apskritai neturėtų vargti bandant teikti paraiškas – jos ko gero kiekvienoje vietoje bus atmetamos. Verta patikslinti tai, kad kai kurie asmenys turi nurodyti ne tik savo, bet ir savo šeimos narių pajamas. Pavyzdžiui, jeigu asmenys jau yra susituokę ir turintys vaikų, tai jie, teikdami kredito paraišką, prie išlaidų privalo pridėti ir vaikų išlaikymo išlaidas.

Kai kurie tiesiog per daug naiviai tikisi gauti kreditą, nes jau nebėra tie laikai, kuomet kreditų nedrovės pinigus skolindavo visiems kas tik paprašydavo. Dabar šios bendrovės privalo filtruoti klientus – jos turi tikrinti mokumą bei įsitikinti, kad klientas yra mokus. Tai atliekama kredito paraiškos analizės metu. Paskolos teikėjas, gavęs kliento duomenis, pirmiausia patikrina ar tas asmuo neturi pradelstų įsiskolinimų kitiems. Jeigu turi, tai tiesiog tokiam klientui paslaugos nėra teikiamos. Taip pat kredito teikėjai peržiūri kredito istorijoje esančią informaciją. Nustebsite sužinoję kiek daug galima sužinoti apie žmogų peržiūrint jo kredito istorijos ataskaitą. Tiesiog ji parodo kliento finansinį išsilavinimą.

Greita paskola internetu išduodama per kelias minutes, bet daugiausia laiko vis dėlto atima kredito paraiškos pateikimas, jos patvirtinimas bei duomenų tikrinimas. Matote, kredito paraiškoje visi turi nurodyti tikslius duomenis, o jeigu yra kažkokių neatitikimų, tai kredito teikėjas gali susisiekti ir prašyti duomenų patikslinimo. Duomenų tikrinimas taip pat gali užimti nemažai laiko, jeigu sistemos nėra automatizuojamos. Tada rankiniu būdu darbuotojas turi patikrinti kredito istoriją, informaciją SODROJE ir t.t. Kuomet visi duomeny yra patikrinami, kreditorius paskaičiuoja ar asmuo turės iš ko grąžinti skolas. Jeigu neturės, tai jam paskola nesuteikiama.

Visi skaičiavimai atliekami pasitelkiant kliento nurodytus duomenis bei naudojant informaciją iš prieinamų duomenų bazių. Jokia paskola nesuteikiama nevertinant kliento mokumo bei visų galimų skolos grąžinimo aplinkybių.

Parašykite komentarą