Liaudies medicinos veiksmingumas nėra pavirtintas jokiais moksliniais tyrimais, tačiau iš lūpų į lūpas keliaujantys patarimai, kaip gydyti ligas, kartais gali būti veiksmingi. Vis dėlto, kai kurie liaudies medicinoje naudojami metodai net gi gali pakenkti žmogui. Jei norite nuo to apsisaugoti, turėtumėte daugiau apie juos pasidomėti ir gal būt pasiklausti kitų žmonių, kurie yra bandę šį metodą. Liaudies medicinoje dažnai yra naudojami alkoholiniai gerimai. Jie yra vertinami dėl savo savybių, tokių, kaip dezinfekcija arba šildymas.
Vienas populiariausių alkoholinių gėrimų naudojamų liaudies medicinoje – degtinė. Su degtine galima daryti šildomuosius kompresus. Paprastai jie padeda nuo sąnarių skausmo ar raumenų tempimo. Jokiu būdu negalima dėti neskiestos degtinės kompreso, nes tai gali sudirginti odą. Šildomasis degtinės poveikis gerai žinomas jau nuo senų laikų, tačiau ir šiandien žmonės kliaujasi šiuo gydymosi būdu. Paprastai degtinės kompresai nepašalina problemos, tačiau gali sumažinti skausmą ir pagerinti kraujotaką. Taip pat degtinė yra puikus dezinfekcinis skystis, todėl žmonės ja sterilizuoja įvairius daiktus ar rankas. Žinoma, dabar negalima pasitikėti visomis parduotuvėse esančiomis degtinės rūšimis, nes kartais prasta degtinė gali neturėti gero dezinfekcinio poveikio.
Kitas, ne ką mažiau populiarus, alkoholinis gėrimas yra konjakas. Jį jau nuo seno žmonės naudoja įvairioms bakterinėms ir virusinėms lygoms gydyti. Kaip ir degtinė, konjakas turi šildomąjį poveikį, tačiau jis nėra naudojamas kompresams, nes anksčiau jo būdavo sunku gauti. Taip pat ir šiais laikais jis nėra pigus gėrimas, todėl kompresams galima naudoti ir pigesnius, tačiau ne ką mažiau efektyvius alkoholinius gėrimus. Konjakas paprastai yra pilamas į karštus gėrimus, tokius, kaip arbata. Toks mišinys padeda praplėsti kraujagysles ir sumažinti ligos simptomus. Taip pat konjako, svogūnų sulčių ir varnažolių nuoviro mišinys padės nuo plaukų slinkimo ir ankstyvo plikimo. Šio mišinio sudėtis padeda atgaivinti pažeistą galvos odą ir maitina plaukų šaknis. Be to, yra tikima, kad mišiniai su konjaku gali padėti išgyti net ir nuo tokių ligų, kaip vėžys. Žinoma, tai nėra patvirtinta ar plačiai žinoma veiksminga priemonė, tačiau kai kurie žmonės tiki, kad tokie mišiniai padeda apsisaugoti ir išgyti net ir nuo pačių sunkiausių ligų.
Liaudies medicinoje naudojami alkoholio kiekiai gali padėti žmogaus organizmui, tačiau nereikėtų manyti, kad alkoholis gali gydyti ligas. Išorinis alkoholio vartojimas ar nedidelis šlakelis arbatoje negali būti prilyginamas jo gėrimui. Taip pat negalite kliautis vien liaudies medicina, nes ji ne visada gali jums padėti, todėl jei norite tinkamo gydymo – kreipkitės į savo gydytoją.