Jau keletą metų įvairiuose Lietuvos baruose besitęsia protų kovos, į kurias susirenka galybė žmonių išbandyti savo jėgas bei gerai praleisti laiką. Taip pat mėgstate šį žaidimą ir kartais pasvajojate sukurti pats kažką tokio panašaus vakarėlio metu? Tai nėra bėda – svarbiausia turėti pakankamai laiko keliems svarbiems žingsniams ir jūs būsite pasiruošęs tapti savo protu kovos vedėju.
Nebijokite kopijuoti klausimų, kuriuos girdėjote sėdėdamas protų kovose. Jei norite pravesti šį žaidimą draugų kompanijoje ir tiksliai žinote, jog nė vienas iš jų ne itin domisi protų kovomis, nebijokite nukopijuoti kokio nors jums patikusio klausimo. Plagiavimas yra draudžiamas, bet nepamirškite pridurti, jog šį klausimą pasiskolinote iš oficialiai vykusios protų kovos ir dabar norite patikrinti savo draugus. Už tai jūsų niekas nebaus.
Išsirinkite savo protmūšio temą. Jei jūsų draugai mėgsta muziką, galbūt protmūšio tema ir klausimai galėtų būti susiję su muzika? Net nežinant kas vienytų jūsų draugų kompaniją, galite pabandyti sukurti klausimus apie kasdienybę, politiką ar biologiją – netgi pasirinkę bendro išsilavinimo temas nepasirodysite draugams nuobodus, bet priešingai – įdomus bei verčiantis prisiminti žinias, kurių visi mokėsi mokykloje.
Svarbiausia – gerai nusiteikti vedant savo protmūšį bei nepamiršti prizo, dėl kurio varžysis jūsų draugai. Juk kokios yra varžybos be jokio paskatinamojo prizo? Gali būti, jog nė negalvojote apie didįjį prizą laimėjusiai komandai, dar prieš žaidimą galite paklausti draugų ar jie nori dėl ko nors varžytis – net ir skeptikai, kreivai žiūrėję į jūsų užmojus, susidomės.
Protų kovos atnešė į Lietuvą naują madą – varžytis intelektualiais žaidimais, todėl verta juos išsaugoti kuo ilgiau. Žaidimai visada suartina žmones, todėl nė neverta bandyti sau užduoti klausimą ar verta organizuoti viktoriną, kurios pirminė idėja baugino – neverta bijo paties žaidimo, svarbiausia yra, jog tai subūrė žmones arčiau vienas kito.