Skalbimo mašinos – labai patvarūs mechanizmai. Jas sugadinti – labai sunku, tačiau vis dėlto tai yra metalas, plastikas ir elektronika, o tai reiškia, kad sugesti jos tikrai gali. Tada skalbimo mašinų remontas gali sugadinti ne vieną gražų vakarą, nes, užuot sėdėję prie televizoriaus ar leidę laiką su šeima, turėsite rankomis skalbti būtiniausius rūbus. Jei turite vaikų, šis darbas gali tapti labai rimtu iššūkiu. Esame šiuolaikiniai žmonės, atpratę nuo skalbinių velėjimo, todėl net neapsimetinėkime, kad tai ne problema. Tikrai problema. Gerai išskalbti 5 kelnaites, 10 porų kojinių, 3 palaidines užtruks iki valandos jūsų brangaus laiko. Taigi, viską galima įvertinti ir pasverti – ar 50 eurų už remontą, ar keli vakarai paskirti rankiniam skalbimui?..
Kas dažniausiai genda
Dažniausiai sugenda skalbimo mašinos vandens padavimo sistema. Priežasčių gali būti ne viena, tačiau dažniausiai kaltas kalėtas ir ne itin švarus vanduo. Su laiku susidaro apnašos, pragraužiamos žarnos, apsineša būgnas ir kiti mechanizmai. To galima išvengti naudojant kokybišką buitine chemiją.
Kitas gedimas – termostatas. Nuo mažyčio mechanizmo priklauso labai daug funkcijų. Jei termostatas sugenda, skalbimo mašinos kompiuteris nebesupranta, kokios temperatūros yra vanduo ir nutraukia plovimą tam tikrame cikle. Pašalinti ši problemą galima tik pakeitus termostatą, o to be meistrų pagalbos tikrai padaryti nepavyks. Skalbimo mašinų remontas nėra pigus, tad už termostatą teks susimokėti gana nemažai.
Dar vienas populiarus gedimas – mašina „vaikščioja“. Kaltas per didelis skalbinių svoris, kuris išbalansuoja skalbimo mašiną ir ji pradeda judėti ir vibruoti. Dėl to ji juda. Pataisyti galima pritvirtinus skalbimo mašiną prie sienos, nureguliavus kojeles, padėjus specialų kilimėlį.
Pasitaiko gedimų, kai sugenda uždarymo mechanizmas. Jei durelės tinkamai neužsidaro, skalbyklė net nepradeda skalbti.
Retesnis gedimas – blogas kvapas. Taip nutinka tiems, kurie dažnai „taupo“ energiją ir plauna šaltu ar vos šildytu vandeniu. Primename, kad 40laipsnių temperatūra bakterijų nesunaikina. Priešingai, tokiame šiltame vandenyje jos labai mėgsta veistis. Bakterijoms dauginantis, jos įra ir tokiu būdu sklinda prastas kvapas. Išnaikinti jį galima kelis kartus išskalbus maksimaliu rėžimu, kuris gali siekti net 90 laipsnių. Realiai pakanka 60 laipsnių, kad bakterijos žūtų.
Kiek kainuoja skalbimo mašinų remontas
Kaip ir minėjome, mažiausiai 20-50 eurų. Į šią kainą įskaičiuotas ir meistro atvykimas, pirminė apžiūra ir problemos identifikavimas. Kartais surasti problemą trunka ilgiau, nei ją pataisyti.
Dauguma gedimų reikalauja profesionalo apžiūros ir konsultacijos, todėl neskubėkite patys ardyti skalbimo mašinos – palaukite profesionalų. Kodėl? Neteksite garantijų, nes galite kažką pažeisti nesutaisomai. Tad gamykla nesutiks pakeisti jūsų buitinės technikos nauja.