Skandinaviškų atlyginimų beieškant

Norvegija darbas

Skandinavija, ypač Norvegija daugeliui vis dar atrodo kaip išeitis iš ekonominių šeimos problemų. Sezoniniai ir nesezoniniai darbininkai iš Lietuvos plūstą į šią šalį laimės ieškoti bei lopyti skylėtų šeimos biudžetų. Nieko keisto – net minimalus atlyginimas čia kelis kartus didesnis nei Lietuvoje, o gana dažnai sudaromos sąlygos dirbti ir viršvalandžius, taip savo mėnesinį atlygį dar labiau pakeliant. Tačiau yra ir problemų – konkurencija tarp nekvalifikuotų darbininkų nemaža, darbdaviai vis labiau reikalauja norvegų kalbos išmanymo, o ir kritęs kronos kursas mažina uždirbtų pinigų vertę jau grįžus namo į Lietuvą.

Tad vykti ar nevykti, bandyti laimę ar kabintis čia, Lietuvoje? Sprendimai, be jokios abejonės, turėtų būti priimami asmeniškai, gerai įvertinus visus privalumus ir trūkumus. Kartais keli mėnesiai juodo, sunkaus darbo Norvegijoje gali stipriai padėti atsistoti ant kojų finansiškai. Tačiau gali būti ir daug blogiau – griūti šeimos, dingti noras tobulėti ir siekti kitokių darbų, mokslų, o kartais paprasčiausiai niekaip nesiseka susirasti gero darbo ir visas planas greitai ir daug užsidirbti pavirsta minusu. Toks tas gyvenimas, visur, kur galime tikėtis kažko geresnio, yra ir šiokia tokia rizika.

Daugelis į Norvegiją keliauja dirbti paprastų, mažai kvalifikuotų darbų. Dažniausiai tai būna arba žuvies apdirbimo fabrikai, kur dirbama prie konvejerių dažnai vėsiomis, drėgnomis sąlygomis, arba statybos, kurių metų norvegiški orai taip pat toli gražu nelepina. Įsidarbinti tokiuose darbuose dažnai padeda įvairios įdarbinimo agentūros, pasiimdamos riebią uždarbio dalį ir sau. Čia retai reikalaujama mokėti norvegų kalbą, nes daug bendravimo nelabai ir būna, o jei ir būna, papratai savam kolektyve.

Tačiau kalbos mokėjimas neabejotinai atveria daug platesnes galimybes. Visų pirmą, tai padeda netgi paprastų, nekvalifikuotų darbų ieškantiems – darbdaviui tikrai lengviau, kai su savo pavaldiniu galės susikalbėti. Kita vertus, norvegų kalbos mokėjimas atveria daug platesnes darbų paieškos galimybes šioje Skandinavijos šalyse. Norvegija darbas – tai ne tik fabrikai ir statybos, tai gali būti ir vairuotojai, ir parduotuvių, restoranų, kavinių darbuotojų, galima netgi siekti karjeros ir biure. Taigi, jei mąstote apie galimybę padirbėti Norvegijoje, išmokti kalbą tikrai nepakenks. Net šiokie tokie pagrindai potencialiam darbdaviui dažniausiai būna geras pliusas, dėl kurio verta įdarbinti būtent jus.

Taigi, darbo paieškos Skandinavijoje, apsisprendimas čia dirbti ir parsivežti namo didžiulius atlyginimus – kiekvieno pasirinkimas. Tereikia palinkėti, kad tas pasirinkimas būtų gerai apgalvotas, įvertinti pliusai bei minusai bei įdėta pastangų darbo paieškose bei kalbos mokymesi.

Parašykite komentarą