Tas jausmas, įsiskolinus

sms kreditaiAr jūsų sąskaitą neseniai būtų ėmę puošti sms kreditai, ar ir didesnės pasiskolintos sumos, bet jausmas pasiskolinus yra visada panašus. Ir nereikia galvoti labai banaliai, kad tai tik galvos skausmas, norint grąžinti pinigus. Daug kam kreditai telefonu ar kitais būdais paimti kaip tik suteikia apribojimų, per kuriuos ateina geri sprendimai, tam tikra laisvė ir vėliau pagerėjanti gyvenimo kokybė.

Jausmas, kad valdai situaciją

Kaip pasakoja paskolą pasiėmęs Paulius, jam tik tada, kai buvo suteikti sms kreditai ir prireikė pamažu grąžinti paskolas, atėjo tas jausmas, kad jis iš tiesų valdo situaciją. „Atrodo, anksčiau tiesiog viskas būdavo neprotinga. Pirmiausia, kodėl aš išvis skolinausi. Dėl to, kad vyko draugai į kelionę, aš irgi labai norėjau, bet šiek tiek trūko lėšų, tai ir pasiskolinau. Na, grįžau iš tos kelionės ir ką. Pramogos baigėsi, kreditai internetu liko – reikia grąžinti. Tada ir supratau, kad nuo šiol negaliu gyventi taip, kaip anksčiau ir tiesiog net nekreipti dėmesio į tai, kiek aš uždirbu ir išleidžiu. Turiu pradėti efektyviai skaičiuoti biudžetą ir planuoti, kiek išleidžiu, kam, kur galiu pataupyti. Pirmas dalykas, kurį padariau ir kurio niekada gyvenime negalvojau, kad darysiu – tai pradėjau vesti savo finansinį dienoraštį, kuriame tiesiog ėmiau rašytis išlaidas ir įplaukas. Ir viską dėjau į kategorijas. Staiga tiesiog apėmė azartas. Pamačiau, kad labai daug pinigų išleidžiu visokiomis nesąmonėmis. Supratau, kad daugiau greiti kreditai niekada nebus reikalingi, nes savo gana didelę algą pradėsiu paskirstyti ir išdalinti labai normaliai. Daugiau man tiesiog nereikės leisti pinigų ten, kur juos leisdavau. Pavyzdžiui, nevalgysiu taip dažnai kažkur kavinėse, o gaminsiuosi maistą iš namų. Tikrai galima ir kelis šimtus eurų sutaupyti, pradėjus taip gyventi“, – sako vyras, kuris teigia, jog smagiausia, jog dabar pradėjo jaustis savo pinigų tikru šeimininku.

Imi galvoti, kad taupyti nėra taip sunku

Rasa pasakoja, kad kreditai sms zinute jai padėjo suprasti, kad taupyti pagaliau nėra taip sunku. „Ilgai galvodavau, ar aš sugebėčiau pradėti taupyti. Pavyzdžiui, norėtųsi būti pasitaupius ir kokioms nelaimėms, atsargai. Ir norėtųsi atsidaryti kitą sąskaitą bei ten kaupti pinigus būsimam būstui. Bet kažkaip šitie dalykai niekada nevyksta. Visą laiką tenka būti tokioje tarsi įtampoje ir galvoti, kur kada tuos pinigus iš tikro panaudosi. Nes jų vis pritrūksta. Dabar, kai ant mano pečių yra kreditai sms zinute, man tenka juos grąžinti, o prieš tai pataupyti bei gerai suplanuoti biudžetą. Ir ką, ir pasirodo, kad tai nėra tokia jau misija neįmanoma. Pasirodo, aš tikrai galiu taupyti gana efektyviai, ir tai man padeda suskurti tikrą gerbūvį. Labai džiaugiuosi, kad pati prieš save tarsi išlaikiau taupymo egzaminą. Dabar žinau, kad nuo šiol galėsiu nebijoti pasiryžti kažką taupyti, nes tai galiu, tai nėra man neįmanoma“, – sako ji.

Nusprendi taupiau gyventi ir grąžinus skolas

Dar vienas paskolą turintis žmogus sako, kad sms kreditai nuo 18 metu jį išmokė gyventi. Jis paskolos turėjimo laiką vertina kaip tam tikrą atsispyrimą nuo finansinio dugno, iš kurio išnėrus gali labai gerai gyventi. Dabar jis jau seniai grąžinęs skolas, o taip pat ir išmokęs gyventi paprasčiau, taupiau, visada turėti pasitaupius atsargai, nešvaistyti pinigų tuštiems dalykams. Toks gyvenimo būdas jam leidžia paprastai gyventi ir būti sutaupius daug pinigų.