Vaikai pakeičia tėvelių gyvenimą

Kudikiu svarstyklesGimus vaikeliui, tėvelių gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Tai, kas buvo įprasta anksčiau, dabar tampa praeitimi. Trumpiau tariant, pradedamas naujas gyvenimas, su naujomis taisyklėmis ir visiškai kitokiais poreikiais. Vaikelis reikalauja nuolatinės ir atidžios priežiūros, todėl puikiai suprantama, kad ypač pirmaisiais mėnesiais bene visą savo laiką kasdien turime skirti būtent naujagimiui.

  • Visų pirma reikėtų pasirūpinti įvairiais drabužėliais. Be abejo, kai kalbame apie vos kelių mėnesių vaikelį, nepamirškite, kad tikrai nebūtina pirkti labai daug brangių drabužėlių. Svarbiausia, kad jie būtų kokybiški ir natūralūs. Įprastai pirmaisiais mėnesiais vaikelis daugiausiai laiko praleidžia namuose, todėl nėra būtinybės pirkti labai brangius garsių prekės ženklų drabužėlius. Juk jie gali būti labai greitai sutepti, todėl teks pakeisti naujais. Šį klausimą galima išspręsti ir lankantis įvairiose mamų mugėse, kuriose mamytės siūlo įsigyti panaudotus drabužėlius, kuriuos anksčiau dėvėjo jų vaikai. Kita vertus, galima nebrangiai įsigyti ir naujus drabužėlius – tereikia stebėti įvairiose parduotuvėse vykstančias akcijas.
  • Nepaisant to, kad kūdikį maitinate pienu, jam gali reikėti ir papildomų vitaminų. Dėl jų reikėtų iš anksto pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, kuris nuspręs, kokius vitaminus būtų geriausia paskirti.
  • Žinoma, taip pat labai svarbu stebėti ir vaikelio svorį bei ūgį. Sakoma, kad per pirmąsias keletą savaičių nuo vaikelio gimimo, jis įprastai turėtų priaugti apytiksliai vieną kilogramą svorio. Nors svorį visuomet pamatuoja šeimos gydytojas, vis dėlto, tai galite padaryti ir patys. Tam gali pagelbėti kudikiu svarstykles, kurias įsigyti galite vokiskaideja.lt parduotuvėje.
  • Nepamirškite ir odos tepimo kremu, kurį paskirs jūsų šeimos gydytoja. Be abejo, kremo prireikia ne visiems vaikams. Tai priklauso nuo to ar jūsų kūdikio odelė linkusi išsausėti. Bet kuriuo atveju, pasitarkite su gydytoju ir stebėkite ar odelė nesausėja.
  • Anuomet kūdikius buvo įprasta maudyti kiekvieną dieną. Tačiau šiomis dienomis gydytojai rekomenduoja tai daryti rečiau, pvz., kas tris ar keturias dienas. Todėl taip pat nuspręskite, kokį maudynių reguliarumą pasirinksite.
  • Visuomet stebėkite, ko nori jūsų vaikelis. Nereikėtų jo pernelyg perrengti – jei vaikeliui bus karšta, jis verks. Tą patį galima pasakyti ir apie šaltį. Todėl pasirūpinkite tinkamais drabužėliais ir oro temperatūra.

Parašykite komentarą