Vartų kaina: kas ją lemia?

vartai_kainaVartai yra svarbi namų detalė. Kiemo vartai garantuoja saugumą, privatumą ir, neretai, yra laikoma išskirtinio stiliaus detale. Tačiau šiomis dienomis vartų pasiūla tokia didelė, kad išsirinkti tikrai nelengva. Vartai gali būti mediniai, metaliniai, atveriami, pakeliami, stumdomi ir taip toliau. Žinoma, vartai kaina irgi skiriasi. Dažniausiai vartų kaina ir nulemia, kokius vartus įsigys žmogus.
Vartų kainą stipriai įtakoja medžiaga iš kurios jie yra pagaminti. Dažniausiai vartai yra trijų tipų: mediniai, metaliniai, arba mišrūs. Mediniai vartai yra gana dažnas pasirinkimas. Medinius vartus mėgsta žmonės, kuriems svarbus natūralumas ir ekologinės idėjos. Taigi, mediniai vartai priartina žmogų prie gamtos, be to mediniai vartai labai tinka prie medinio namo eksterjero. Dar vienas medinių vartų privalumas yra tas, kad jie pagaminami greičiau nei metaliniai. Jei metalinių vartų gamyba gali užtrukti iki mėnesio laiko, tai mediniai vartai pagaminami vos per kelias savaites. Mediniai vartai kaina nusileidžia metaliniams vartams. Tai dar vienas medinių vartų pliusas. Tačiau, reikia nepamiršti, kad mediniai vartai reikalauja didesnės priežiūros, juos labiau veikia lauko sąlygos.
Metaliniai vartai yra tvirtesni nei mediniai. Jei pasirinkote metalinius, jie tarnaus ilgiau ir bus lengviau prižiūrimi. Metaliniai vartai gali būti su vartų automatika arba be jos. Taip pat metaliniai vartai gali būti tiek atveriami, tiek ir stumdomi. Žmogus renkasi individualiai pagal savo poreikius. Metalinių vartų kaina didesnė nei medinių, tačiau tai įtakoja keletas faktų. Pirma, metaliniai vartai yra ilgaamžiai. Jie atsparesni lauko sąlygoms ir kitiems aplinkos veiksniams. Antra, metaliniai vartai atrodo labai stilingai. Metalinius vartus galima įvairiai dekoruoti. Žinoma, renkantis metalinius vartus reikėtų pagalvoti apie kokybišką metalą, kuris būtų atsparesnis rūdims ir dilimui.
Šiomis dienomis madingas ir medžio-metalo vartų derinys. Mišrios konstrukcijos vartai atrodo stilingai, yra praktiški ir puikiai dera prie namų interjero. Pagrindiniai vartų pliusai yra tie, kad šis derinys yra tarpinis variantas tarp medinių ir metalinių vartų. Tiems, kas ieško kokybės ir stiliaus derinio, šis vartų tipas kaip tik. Tačiau, reikia nepamiršti, kad mišrūs vartai reikalauja dvigubos priežiūros. Vartų konstrukcija pagaminta tiek iš medžio, tiek iš metalo, todėl ir priežiūrai reikia daugiau dėmesio.

Parašykite komentarą