Automobilių nuoma ir transporto draudimo variantai užsienyje

automobilių nuomaSąmoningas žmogus, sėsdamasis už automobilio vairo, suvokia, jog kiekviena išvyka gali baigtis nelaime – pradedant lengvu transporto priemonės įbrėžimu ar net rimtu savo/kitų žmonių sveikatos sutrikdymu bei pavojaus gyvybei sukėlimu. Tai – ne paranoja, o sveikas nerimas, padidinantis budrumą kelyje. Aišku, to nepakanka. Draudimas – garantas, jog nelaimės atveju atsakinga bendrovė padengs draudiminio įvykio metu padarytus nuostolius. Vairuotojai teisiškai įpareigoti pasirūpinti privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, o Kasko – draudimas, garantuojantis finansines išmokas esant įvairesnėms aplinkybėms nei civilinio atveju – įsigyjamas įvertinus, ar ši galimybė asmeniškai aktuali. Draudimas aktualus kalbant ne tik apie nuosavą transporto – ne išimtis ir automobilių nuoma. Gerai neperskaičius sutarties sąlygų ir pasirinkus kaina pigiausią variantą, eismo įvykio, vagystės ir kito nenumatyto atveju metu galima susidurti su rimtais finansiniais nuostoliais.

Nuomojamo transporto draudimo vingrybės itin aktualios besinaudojantiems šia paslauga užsienyje (aišku, draudimo sąlygos nuomos sutartyje turėtų būti skrupulingai išanaliuotos ir bedradarbiaujant su Lietuvos auto nuomos bendrovėmis): siūlomi skirtingi, galbūt tik toje šalyje aktualūs draudimo variantai, nevienodos draudiminių išmokų “lubos”. Negana to, gali skirtis kelių eismo taisyklės, kelio pusė, kuria vyksta eismas, vairuotojų važiavimo maniera bei kultūra kelyje – visa tai padidina galimų nelaimių statistiką ir tampa dar vienu svariu argumentu, jog auto nuoma Kaune ar kitame mieste ir dėmesys draudimui – neatsiejami dalykai.

Žemiau pateikiama informacija apie kai kurias užsienyje populiaras draudimo rūšis. Pasitikslinti, kurios įeina į nurodytą nuomos kainą, o už ką reikia mokėti papildomai – būtina, kadangi tai priklauso nuo kiekvienos automobilių nuoma užsiimančios bendrovės sąlygų.

  • Civilinės atsakomybės. Jei avarijos kaltininkas – transporto priemonę išsinuomavęs asmuo, nukentėjusiajam kompensuojami materialiniai ir su padaryta žala sveikatai susiję nuostoliai. Ši draudimo rūšis dažniausiai įeina į bazinį automobilio nuomos paketą, tačiau reikia pasidomėti, kokią maksimalią žalos atlyginimo sumą draudimo bendrovė įsipareigoja padengti.
  • Vairuotojų ir keleivių draudimas. Taikoma kompensacija mirties bei patirto invalidumo atveju. Draudimas dažniausiai apmoketinamas papildomai.
  • Draudimas įvykus vagystei. Būtina sąlyga – grąžinti pavogto dokumento raktelius ir dokumentus. Tenka pasiruošti būtinybei įrodyti, jog automobilio vagystę įvykdė ne pats nuomotojas. Draudimas dažniausiai apmoketinamas papildomai.
  • Draudimas avarijos atveju. Kompensuojama žala, padaryta nuomojamam automobiliui. Draudimas negalioja, jei automobilį vairavęs asmuo buvo girtas, apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų ar dėl tam tikrų priežasčių užmigęs prie vairo.

 

Parašykite komentarą